Czy jesteśmy w stanie projektować komputery równie efektywne energetycznie co ludzki mózg? Nowe badanie, w którym udało się połączyć funkcję pamięci z funkcją obliczeniową w jednym komponencie, przybliża nas do urzeczywistnienia tego celu.
Nowy proces wytwarzania płytek drukowanych (ang. printed circuit board, PCB) metodą obróbki przyrostowej opracowany przez partnerów wspieranych przez UE jest tańszy i korzystniejszy dla środowiska niż konwencjonalne procesy druku 3D.
Już nie dni, a godziny: badacze opracowali pierwszy wydajny i selektywny biokatalizator przeznaczony do użycia w istotnej, ale zwykle powolnej reakcji organicznej.
Myślące cyfrowe bliźniaki ludzi są bliżej niż myślisz.
Wspierani przez UE naukowcy wykorzystali dwuwymiarowy materiał do zaprojektowania urządzenia, które pozwala na zmianę barwy wiązek laserowych.
Finansowany ze środków UE projekt HyperCOG, przy wsparciu technologii cyfrowych, pomaga w tworzeniu fabryk przyszłości. Jego inteligentny system ma na celu zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie emisji i zużycia energii w europejskich zakładach przetwórczych.
W których częściach Europy wystąpią w przyszłości silne trzęsienia ziemi i jakie będą ich skutki? Dwa modele opracowane przy wsparciu UE dają nam jasny obraz sytuacji.
Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, pewien zespół naukowców zrekrutował 100 pacjentów cierpiących na poważne duszności do udziału we wspieranym przez UE badaniu klinicznym.
Wykorzystując technologie uczenia głębokiego, naukowcy zmierzyli zmiany w ludzkiej świadomości podczas snu, znieczulenia ogólnego i poważnego urazu mózgu.
Nowe narzędzie typuje, które miejsca pracy mogą przejąć roboty.
Według nowego badania ludziom na całym świecie podoba się tego rodzaju zapach.
Pewne przesłanki wskazują na to, że w przypadku niejednorodnych przestrzennie systemów ziemskich zmiany klimatyczne niekoniecznie prowadzą do realizacji katastrofalnych scenariuszy. Według najnowszych badań przekroczenie punktu bez powrotu może prowadzić do znacznie mniej poważnych konsekwencji niż dotychczas sądzono.
Często oszczędzamy sobie konstruktywnych uwag, ponieważ nie wydaje nam się, że inni mogą faktycznie ich od nas oczekiwać.
Nowy zbiór danych zawierający informacje na temat aktualnego rozmieszczenia 67 europejskich gatunków drzew oraz prognozy oparte na dwóch scenariuszach zmian emisji gazów cieplarnianych może stanowić bezcenne źródło wiedzy dla decydentów odpowiedzialnych za różnorodność biologiczną oraz biogospodarkę.
Nowe badania ujawniają, kto jest najnudniejszą osobą na świecie.
Mózgi muszek owocowych są zdolne do rzeczy, które zwykle przypisujemy wyłącznie ssakom. Według nowego badania te niewielkie insekty posiadają świadomość i pamięć roboczą oraz są zdolne do skupiania uwagi.
Ten finansowany ze środków UE projekt zrzeszający partnerów z pięciu krajów europejskich ma za zadanie przekształcić potencjał doskonałości naukowej i innowacji w dziedzinie neuronauki komórkowej i molekularnej w ważnym ukraińskim instytucie badawczym.
Ciągłe sprawdzanie aktualności i przeglądanie mediów społecznościowych w poszukiwaniu negatywnych wiadomości może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym.
Zwiększenie roli ukraińskiego Instytutu Biologii Molekularnej i Genetyki w Europie jest celem finansowanego przez UE projektu partnerskiego, w którym uczestniczą wysokiej klasy instytuty badawcze i innowacyjne z całej Europy.
NASA chce wysłać zgłoszone przez opinię publiczną imiona i nazwiska w podróż dookoła Księżyca.