Gospodarka cyfrowa

Wspierani przez UE naukowcy wykazali, że niektóre środowiska prenatalne wpływają na ryzyko otyłości i opóźnienia rozwoju neurologicznego u chłopców i dziewczynek w różny sposób.
Zespół projektu PULSATE ogłosił drugi i ostatni otwarty nabór dla MŚP, które chcą wdrożyć zaawansowane technologie obróbki przyrostowej oparte na laserach.
We Włoszech przeprowadzono demonstracyjne testy dronów transportujących materiały biomedyczne i monitorujących tereny szpitali, a badania te stanowią zapowiedź przyszłej zaawansowanej miejskiej mobilności powietrznej.
Nowy system robotyczny modulujący temperaturę ujawnia nieznane wcześniej zbiorowe zachowanie pszczół miodnych, otwierając przed pszczelarzami nowe możliwości pomagania pszczołom w przetrwaniu w zmieniającym się klimacie.
Celem wspieranej przez UE inicjatywy jest wykorzystanie potencjału sztucznej inteligencji do realizacji złożonych zastosowań przy użyciu komputerów nowej generacji o dużej mocy obliczeniowej.
Monitorowanie poziomu glukozy wymaga od cukrzyków nakłuwania palców, jednak już wkrótce ta metoda może odejść do lamusa za sprawą nowej techniki, które pozwala na pomiar na podstawie łez zamiast krwi.
Naukowcy dostarczają decydentom cenne dane, które pomogą kształtować przyszłe działania w zakresie przepisów odnoszących się do zanieczyszczenia oceanów plastikiem. Ich globalna analiza pokazuje bezprecedensowy wzrost ilości plastiku w oceanach od 2005 roku.
Czerpiąc inspirację z natury, a zwłaszcza z niektórych spośród najbardziej urzekających stworzeń, zespół finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu SUN-PILOT zaprojektował drobne wzory, które mogą przynieść ogromne zmiany.
W najnowszym wydaniu zaktualizowanej broszury CORDIS Projects Info Pack przedstawiamy nowe przełomowe badania wspierane w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali (EuroHPC JU), które przyczyniają się do powstania nowatorskich rozwiązań w zakresie modelowania klimatu, medycyny spersonalizowanej i strategii oszczędzania energii.
Wspierani przez UE naukowcy opracowali pełnowymiarowy model przestrzenny ludzkiego hipokampa.
Jeden z projektów dofinansowanych przez Unię Europejską pokazuje skuteczność systemowego, obejmującego zasięgiem całe miasto planowania rozwiązań opartych na przyrodzie na potrzeby miejskich systemów oczyszczania, przechowywania i ponownego wykorzystania wody.
Czy masz więcej niż 65 lat i zdiagnozowane co najmniej dwa schorzenia przewlekłe? Jeśli tak, to być może kwalifikujesz się do udziału w badaniu klinicznym dotyczącym nowej technologii wspierającej zdrowie i dobrostan.
Radar Innowacji Komisji Europejskiej uznał dwóch partnerów projektu wspieranego przez UE, którzy stworzyli oprogramowanie do wielomateriałowej obróbki przyrostowej metodą spawania łukowego (ang. wire arc additive manufacturing, WAAM), za kluczowych innowatorów.
Finansowany ze środków UE projekt ma na celu umożliwienie europejskim gospodarstwom domowym i przemysłowym odbiorcom energii radykalną zmianę sposobu jej wykorzystania.
Naukowcy dowodzą, że istnieje wyraźny związek między wylesianiem a spadkiem sumy regionalnych opadów w strefach zwrotnikowych.
Ponad 100 pacjentów z Europy, Australii i Stanów Zjednoczonych zgłosiło chęć udziału w badaniu klinicznym nad nowatorską metodą leczenia cukrzycy typu 1.
Dziesiątki miast w Europie podejmują bezprecedensowe działania mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej.
W celu poszerzenia naszej wiedzy na temat prądów i ekosystemów południowego Atlantyku na jego pełnej głębokości umieszczono dwie specjalne cumy.
W ramach nowego badania przeprowadzonego w Finlandii wykazano, że obniżenie cen alkoholu prowadzi do wzrostu liczby aborcji i wystąpienia komplikacji związanych z ciążą i porodem.
Nie tylko praca zawodowa jest ważna. Brytyjscy i japońscy eksperci dzielą się swoimi opiniami na temat tego, co przyniesie automatyzacja w kwestii nieodpłatnych prac domowych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności