Gospodarka cyfrowa

Przedstawiciele serwisu CORDIS wzięli udział w trzeciej edycji konferencji H2020RTR „Wyniki badań transportu drogowego w projektach Horyzont 2020”, zorganizowanej przez Europejski Komitet Doradczy ds. badań w dziedzinie transportu drogowego (ERTRAC) i Europejską inicjatywę na rzecz pojazdów ekologicznych (EGVI). Była to doskonała okazja, aby zapoznać się z postępami poczynionymi w ramach wielu projektów skoncentrowanych na transporcie drogowym finansowanych w ramach programu H2020 i przyjrzeć się temu, co czeka nas w tej nieustannie rozwijającej się dziedzinie.
W dniach 4–5 grudnia 2019 r. przedstawiciele serwisu CORDIS wzięli udział w tegorocznej edycji konferencji „Wyniki badań transportu drogowego w projektach Horyzont 2020”, która odbyła się w Brukseli. Uczestnicy wydarzenia, które zorganizowane zostało przez Europejską Radę Doradczą ds. badań w dziedzinie transportu drogowego (ERTRAC) i europejską inicjatywę na rzecz ekologicznych samochodów (EGVI), mieli okazję dowiedzieć się, jak wiele prowadzonych jest obecnie projektów finansowanych w ramach inicjatywy „Horyzont 2020”, i to od samych koordynatorów!
Naukowcy są w trakcie przeprowadzania testów mających na celu sprawdzenie, czy zamrożony szczeniak znaleziony na Syberii to pies czy wilk.
Zawody robotów stanowiły okazję do pokazania, w jaki sposób urządzenia mogą świadczyć usługi mieszkańcom inteligentnych miast.
Organizowany co roku od 2003 r. czterodniowy Europejski Tydzień Regionów i Miast, który odbywa się od 7 do 10 października w Brukseli, stał się kluczowym wydarzeniem, jeśli chodzi o rozwój i unijną politykę regionalną. W tym roku portal CORDIS ma zaszczyt być jednym z około 9 000 uczestników, nie tylko jako wystawca, ale także jako uczestnik sesji.
W jaki sposób można motywować ludzi, by wydajniej wykorzystywali energię? Sfinansowane przez UE wielokulturowe badanie ma na celu analizę tego, w jaki sposób ludzie wykorzystują technologie w budynkach do kontrolowania ich środowiska wewnętrznego.
W ramach unijnej inicjatywy prowadzone są prace nad stworzeniem rodzimej technologii mikroprocesorów na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności, sztucznej inteligencji i inżynierii samochodowej.
Dzięki pewnej unijnej inicjatywie muzea zyskują nowe możliwości w zakresie angażowania zwiedzających przy pomocy mediów cyfrowych.
Finansowani ze środków Unii Europejskiej naukowcy opracowali przełomową platformę, która umożliwia zaspokojenie zapotrzebowania przemysłu na układy scalone charakteryzujące się wysoką wydajnością, niewielkim rozmiarem, dużym stopniem złożoności i niskim zużyciem energii.
Europejscy naukowcy pomagają przedsiębiorstwom z przemysłu włókienniczego w Prato, we Włoszech, zwiększyć wartość swoich kolekcji tkanin i przędzy.
Jak interpretować przeogromne ilości danych w epoce Big Data? Jak wykorzystać te dane w kreatywny i innowacyjny sposób? Konferencja EU DataViz 2019 bada wizualizację danych oraz sposób, w jaki może ona wspomóc europejski sektor publiczny.
Naukowcy finansowanego przez UE projektu zademonstrują swój wielokrotnie nagradzany termiczny czujnik odcisków palców na wiodącej konferencji europejskiej.
W ramach pewnej unijnej inicjatywy powstała kompleksowa platforma referencyjna, opracowana w celu zaspokojenia potrzeb projektantów i twórców systemów opartych na rozpoznawaniu obrazów. Nowe rozwiązanie pomoże w poprawie bezpieczeństwa na drogach, umożliwi konstruowanie całkowicie autonomicznych dronów oraz pozwoli na usprawnienie zabiegów operacyjnych.
W ramach inicjatywy UE zainstalowano sieć radiową 5G w podziemnej kopalni w Szwecji. Technologia ta przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i produktywności przy mniejszej emisji CO2.
Myślisz, że drzemka w samochodzie jest dużo lepsza od jego prowadzenia? Naukowcy pracują nad innowacyjnym systemem, który będzie w stanie rozpoznać strach, niepokój, rozproszenie czy zmęczenie kierowcy, a następnie przejąć kontrolę nad pojazdem.
Innowacyjne, mobilne urządzenie pomiarowe sprawia, że projektowanie, instalacja i konserwacja sieci trakcyjnych stają się proste, szybkie i tanie.
W tym miesiącu wyróżniamy osiągnięcia hiszpańskiej firmy Submer, która dzięki dofinansowaniu w ramach Instrumentu dla MŚP, będącego częścią programu „Horyzont 2020”, w marcu 2018 roku ukończyła fazę badań i rozwoju i już po kilku miesiącach wprowadziła czwartą wersję swojego systemu chłodzenia zanurzeniowego – SmartPodX. SmartPodX został zaprezentowany na tegorocznym prestiżowym szczycie Open Compute Project (OCP), który odbył się niedawno w San José w Kalifornii.
Inteligentny czujnik może wykryć raka żołądka „wąchając” Twój oddech.
Szybkie, dokładne i niedrogie testy bezpieczeństwa żywności są teraz możliwe. Dzięki przenośnemu skanerowi rolnicy, producenci żywności i handlowcy mogą teraz sami przeprowadzać testy na polu, bez potrzeby wykonywania drogich i czasochłonnych badań laboratoryjnych.
Fakt, że człowiek posiada zdolność użycia jednego „narzędzia” (mózgu) do zbudowania innego narzędzia, z pomocą którego rozgryzie działanie tego pierwszego, jest ewolucyjnym darem, który odróżnia nas od innych zwierząt. Silniki symulacyjne o wielkiej mocy, takie jak „wirtualny mózg”, są jednocześnie przykładem takiego daru, jak i sposobem na odkrycie jego zagadek.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 8
miniatura Studenci
Polityka Prywatności