Gospodarka cyfrowa

W ramach unijnej inicjatywy prowadzone są prace nad stworzeniem rodzimej technologii mikroprocesorów na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności, sztucznej inteligencji i inżynierii samochodowej.
Dzięki pewnej unijnej inicjatywie muzea zyskują nowe możliwości w zakresie angażowania zwiedzających przy pomocy mediów cyfrowych.
Finansowani ze środków Unii Europejskiej naukowcy opracowali przełomową platformę, która umożliwia zaspokojenie zapotrzebowania przemysłu na układy scalone charakteryzujące się wysoką wydajnością, niewielkim rozmiarem, dużym stopniem złożoności i niskim zużyciem energii.
Europejscy naukowcy pomagają przedsiębiorstwom z przemysłu włókienniczego w Prato, we Włoszech, zwiększyć wartość swoich kolekcji tkanin i przędzy.
Jak interpretować przeogromne ilości danych w epoce Big Data? Jak wykorzystać te dane w kreatywny i innowacyjny sposób? Konferencja EU DataViz 2019 bada wizualizację danych oraz sposób, w jaki może ona wspomóc europejski sektor publiczny.
Naukowcy finansowanego przez UE projektu zademonstrują swój wielokrotnie nagradzany termiczny czujnik odcisków palców na wiodącej konferencji europejskiej.
W ramach pewnej unijnej inicjatywy powstała kompleksowa platforma referencyjna, opracowana w celu zaspokojenia potrzeb projektantów i twórców systemów opartych na rozpoznawaniu obrazów. Nowe rozwiązanie pomoże w poprawie bezpieczeństwa na drogach, umożliwi konstruowanie całkowicie autonomicznych dronów oraz pozwoli na usprawnienie zabiegów operacyjnych.
W ramach inicjatywy UE zainstalowano sieć radiową 5G w podziemnej kopalni w Szwecji. Technologia ta przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i produktywności przy mniejszej emisji CO2.
Myślisz, że drzemka w samochodzie jest dużo lepsza od jego prowadzenia? Naukowcy pracują nad innowacyjnym systemem, który będzie w stanie rozpoznać strach, niepokój, rozproszenie czy zmęczenie kierowcy, a następnie przejąć kontrolę nad pojazdem.
Innowacyjne, mobilne urządzenie pomiarowe sprawia, że projektowanie, instalacja i konserwacja sieci trakcyjnych stają się proste, szybkie i tanie.
W tym miesiącu wyróżniamy osiągnięcia hiszpańskiej firmy Submer, która dzięki dofinansowaniu w ramach Instrumentu dla MŚP, będącego częścią programu „Horyzont 2020”, w marcu 2018 roku ukończyła fazę badań i rozwoju i już po kilku miesiącach wprowadziła czwartą wersję swojego systemu chłodzenia zanurzeniowego – SmartPodX. SmartPodX został zaprezentowany na tegorocznym prestiżowym szczycie Open Compute Project (OCP), który odbył się niedawno w San José w Kalifornii.
Inteligentny czujnik może wykryć raka żołądka „wąchając” Twój oddech.
Szybkie, dokładne i niedrogie testy bezpieczeństwa żywności są teraz możliwe. Dzięki przenośnemu skanerowi rolnicy, producenci żywności i handlowcy mogą teraz sami przeprowadzać testy na polu, bez potrzeby wykonywania drogich i czasochłonnych badań laboratoryjnych.
Fakt, że człowiek posiada zdolność użycia jednego „narzędzia” (mózgu) do zbudowania innego narzędzia, z pomocą którego rozgryzie działanie tego pierwszego, jest ewolucyjnym darem, który odróżnia nas od innych zwierząt. Silniki symulacyjne o wielkiej mocy, takie jak „wirtualny mózg”, są jednocześnie przykładem takiego daru, jak i sposobem na odkrycie jego zagadek.
The Human Brain Project (HBP), jeden z europejskich programów przewodnich, łączy w sobie najnowsze rozwiązania z dziedziny technologii teleinformatycznych, uwspólniając zasoby i kompetencje z zakresu neuronauki i neuromedycyny. Bardziej spójne spojrzenie na mózg przyniesie korzyści zarówno ludziom, jak i technologii.
Współfinansowani ze środków UE naukowcy opracowali nanotransportery, które są w stanie pokonać reakcję immunologiczną organizmu oraz bariery biologiczne tak, aby dostarczać leki do miejsca docelowego.
Doroczne forum interesariuszy współfinansowanej ze środków UE i samego przemysłu Inicjatywy w zakresie Leków Innowacyjnych (ILI) odbyło się w deszczowy dzień 12 czerwca w Brukseli, w zachwycającym budynku Królewskich Muzeów Sztuk Pięknych. Wśród omawianych tematów znalazły się: zdrowy i chory mózg, a także zastosowanie technologii cyfrowych w zmianie sposobu poszukiwania nowych metod leczenia i opieki nad pacjentem.
Kłamstwa oraz zwodnicze treści publikowane w Internecie mogą zaszkodzić społeczeństwu na wiele sposobów. W czasie 11. Światowej Konferencji Dziennikarzy Naukowych (World Conference of Science Journalists, WCSJ) w Lozannie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób problem ten może wywierać negatywny wpływ na zdrowie publiczne.
Naukowcy finansowani przez UE opracowali platformę opartą na chmurze w celu ograniczenia zużycia energii w budynkach, a także systemy magazynowania energii wykorzystujące akumulatory, które przyniosą korzyści użytkownikom końcowym i dostawcom mediów.
Finansowana przez Unię Europejską inicjatywa wspiera wymianę wiedzy między regionalnymi i europejskimi projektami dotyczącymi sieci energetycznych, aby pomóc Europie w osiągnięciu celów w zakresie energii. Jeden z tych projektów dotyczy nowego, inteligentniejszego sposobu wdrażania koncepcji lokalnych rynków energii.
Następne

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Przegląd uczelni w Polsce
Wy__sza_Szko__a_Ekologii_i_Zarz__dzania_w_Warszawie_boks_220_og__lny.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
Polityka Prywatności