Gospodarka cyfrowa

Pewne centrum cyfrowego dziedzictwa kulturowego udostępnia mieszkańcom i turystom przestrzeń, dzięki której mogą zapoznać się z angażującymi treściami, wymieniać się doświadczeniami oraz skorzystać z cennych źródeł i materiałów szkoleniowych.
W nowym sprawozdaniu dotyczącym polityki autorzy przyjrzeli się stosowanym w ostatnich latach przez kraje Europy praktykom, których celem było powstrzymanie osób ubiegających się o azyl od przekraczania granic Unii Europejskiej oraz ich wpływ na dostęp do azylu.
Naukowcy tworzą pneumatyczną sztuczną dłoń przy użyciu komercyjnej drukarki 3D.
Rozpocznij światowej klasy studia magisterskie w dziedzinie obliczeń wielkiej skali (HPC). Masz szczęście – właśnie rozpoczął się nabór zgłoszeń w ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu.
Naukowcy wytrenowali model językowy na bazach tekstów w języku maltańskim, nauczyli go rozpoznawać wydźwięk emocjonalny wypowiedzi i oznaczać w tekstach nazwy własne.
Zespół wspieranego przez Unię Europejską projektu przygotowuje się do przetestowania nowego rozwiązania hybrydowej mikrosieci energetycznej w Hiszpanii.
Jak wynika z nowego badania, model łączący elektrokardiogram (EKG) z radiomiką pozwala na skuteczniejsze wykrywanie migotania przedsionków u kobiet.
Autorzy nowego badania analizują, w jaki sposób decyzje polityczne na różnych poziomach zarządzania kształtowały reakcję na pandemię w Europie.
Udane loty demonstracyjne pokazują, jak system wykrywania i unikania (ang. detect and avoid, DAA) na pokładzie bezzałogowego pojazdu powietrznego (ang. uncrewed aerial vehicle, UAV) sprawdza się w rzeczywistych scenariuszach kolizji.
Naukowcy prezentują, w jaki sposób lasery sieciowe mogą emitować światło w kontrolowanych kolorach lub kombinacjach kolorów.
Wspólne Przedsięwzięcie w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali (EuroHPC) skupia europejskie zespoły i zasoby, by zapewnić Europie czołową pozycję w światowym wyścigu w dziedzinie superkomputerów. W najnowszej broszurze CORDIS Projects Info Pack przedstawiamy dziewięć projektów mających na celu promowanie energooszczędnych i ekologicznych komputerów oraz wspieranie dążeń do niezależności technologicznej Europy.
Nowe narzędzie pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych i poprawę wydajności pływających morskich farm wiatrowych.
Innowacyjna morska platforma wiatrowa przeszła pomyślnie pierwszy test u wybrzeży Wysp Kanaryjskich, stając się tym samym obiecującym rozwiązaniem, które pozwoli na budowę bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku elektrowni wiatrowych.
Architektury sieci komórkowych stają się bardziej wydajne i zrównoważone dzięki innowacyjnemu podejściu zastosowanemu w jednym z finansowanych ze środków UE projektów.
Pewien unijny projekt, którego nazwa pochodzi od nazwiska twórczyni współczesnego pielęgniarstwa, ma na celu opracowanie innowacyjnego zestawu narzędzi dla służb niosących pierwszą pomoc ofiarom zdarzeń nadzwyczajnych.
W ramach projektu finansowanego ze środków UE naukowcy zewnętrzni mają możliwość korzystania z najwyższej jakości europejskich instalacji do badania trzody chlewnej. Drugie zaproszenie do składania wniosków jest już otwarte.
Nadszedł czas, by myśląc o mobilności miejskiej przestać ograniczać się do samochodów, pociągów i autobusów – jej przyszłość to transport powietrzny. Tak więc gdy znowu utkniesz w korku, spójrz w niebo.
Badacze wspierani przez UE badają potencjał zasobów pokarmowych znajdujących się na głębokości do 1000 metrów pod powierzchnią morza, aby ustalić, czy będzie można je wykorzystać w sposób zrównoważony.
Czy możliwe jest bezpieczne włączenie dronów do europejskiej przestrzeni powietrznej? Projekt wspierany przez Unię Europejską pokazał, że tak.
W ramach nowego badania naukowcy przyjrzeli się bliżej planom 15 państw członkowskich dotyczącym wdrożenia nowych unijnych systemów dopłat, których celem jest przekonanie rolników do stosowania zrównoważonych praktyk.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności