Bezpieczeństwo

Jakimi środkami dysponują obywatele, by kontrolować swoją prywatność w sieci? Jakimi środkami dysponują przedsiębiorcy, by zapewnić zgodność z europejskim prawem ochrony danych? Odpowiedzi na te pytania dostarczył pewien unijny projekt, w ramach którego powstało sześć pomocnych narzędzi.
Niebawem na czterech lądowych przejściach granicznych rozpoczną się testy niezwykle nowoczesnych technologii. Ich celem będzie przyspieszenie odpraw granicznych praworządnych podróżnych oraz identyfikacja potencjalnych przestępców przy pomocy wykrywaczy kłamstw.
W lutym 2018 r. w naszej rubryce specjalnej „Nowe technologie w walce z działalnością przestępczą” przedstawialiśmy projekt VALCRI. Z koordynatorem projektu, prof. Williamem Wongiem, rozmawialiśmy o tym, jak w projekcie VALCRI opracowywano bardzo obiecujący system analizy informacji wywiadowczych na temat działalności przestępczej pracujący w oparciu o analizę wizualną i inżynierię poznawczą. Projekt VALCRI zakończył się w czerwcu 2018 r. Prof. Wong opowiada nam, jakie postępy poczyniono w związku z rozwojem tego systemu.
Polityka Prywatności