Bezpieczeństwo

Jak wiele wpisów w serwisie Facebook zweryfikowanych pod kątem rzetelności przekazanych informacji zniknęło? Jak dobrze archiwizowane są odnośniki prowadzące do przykładów dezinformacji? Odpowiedzi na te pytania poszukuje zespół projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Studium przypadku dotyczące Szwecji podkreśla potrzebę zbudowania lepszych powiązań pomiędzy ludźmi, zwierzętami i środowiskiem naturalnym w procesie walki z pandemiami.
W ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską opublikowano wytyczne dla funkcjonariuszy zajmujących się dziećmi, które mogą być ofiarami nadużyć seksualnych i wykorzystywania seksualnego.
Autorzy nowego badania analizują, w jaki sposób decyzje polityczne na różnych poziomach zarządzania kształtowały reakcję na pandemię w Europie.
W ramach wspieranego przez UE projektu poszukiwane są innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że miejskie systemy żywnościowe będą bardziej zrównoważone.
Dokładniejsza ocena potrzeb starszych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe może prowadzić do usprawnienia procesu podejmowania decyzji dotyczących leczenia onkologicznego i zabiegów, które będą uwzględniać także cele i priorytety pacjenta.
Pewien unijny projekt, którego nazwa pochodzi od nazwiska twórczyni współczesnego pielęgniarstwa, ma na celu opracowanie innowacyjnego zestawu narzędzi dla służb niosących pierwszą pomoc ofiarom zdarzeń nadzwyczajnych.
W Norwegii odbywają się obecnie loty testowe dronów, które mają dać lepszy obraz możliwości, jakie oferują systemy miejskiej mobilności powietrznej (MMP) w zakresie świadczenia usług ratownictwa medycznego.
Nowe dane wskazują, że spowolnienie ruchu płyt kontynentalnych stanowiło przyczynę najbardziej spektakularnych zdarzeń wulkanicznych na naszej planecie.
Nagła erupcja wulkanu Cumbre Vieja na wyspie La Palma, do której doszło w zeszłym roku, spowodowała, że wiele osób, w tym mieszkańcy wyspy, zaczęło się zastanawiać: czy jest możliwe określenie momentu, w którym nastąpi wybuch? Pytamy o to eksperta – Stephana Kolzenburga.
Ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz bardziej powszechne i występują z rosnącą częstotliwością. W ramach przeprowadzonego niedawno badania naukowcy przyjrzeli się bliżej przyczynom braku skuteczności zarządzania ryzykiem w sytuacji wystąpienia drugiego, bardziej niebezpiecznego zdarzenia i wyciągnęli wnioski z dwóch historii zakończonych powodzeniem.
Koniec z zakłóceniami spowodowanymi przez drony. Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej dla pewnego projektu, partnerzy przetestowali system chroniący lotniska przed przedostawaniem się nad ich tereny przypadkowych bezzałogowych pojazdów latających.
W ramach wspieranego przez UE projektu opracowywany jest zestaw materiałów edukacyjnych na temat korzystania z mediów społecznościowych i crowdsourcingu (ang. social media and crowdsourcing, SMCS) w przypadku katastrof. Środki te zwiększą odporność Europy na takie wydarzenia.
Twórcy projektu wspieranego przez Unię Europejską, uzbrojeni w innowacje w zakresie IT oraz szkolenia, pomogą Europie przygotować się lepiej na przyszłe pandemie. Nowi członkowie Rady Doradczej, Irlandzkie Siły Obronne, pomagają w realizacji tego celu, służąc swoją wiedzą fachową w zakresie zarządzania w wyjątkowo poważnych sytuacjach nadzwyczajnych.
W ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską powstały zostały zakończone pierwsze demonstracje łączności transgranicznej w ośrodku testowym 5G na Łotwie. Celem inicjatywy jest zapewnienie bezproblemowego przełączania sieci podczas przekraczania granic państw.
Nowy ultradźwiękowy czujnik może poprawić monitorowanie i smarowania torów kolejowych i ich konserwację, oferując niższe koszty i większe bezpieczeństwo.
W których częściach Europy wystąpią w przyszłości silne trzęsienia ziemi i jakie będą ich skutki? Dwa modele opracowane przy wsparciu UE dają nam jasny obraz sytuacji.
Przy okazji sezonu burzowego, a chyba znacznie częściej po przejściu gwałtownych burz, dużo mówi się o bezpieczeństwie. Dzięki temu praktycznie każdy wie, że podczas burzy najlepiej pozostać w budynku, ewentualnie w samochodzie, a jeśli jesteśmy na zewnątrz, to trzeba zejść ze wzniesienia, pamiętając o tym, żeby nie chować się pod drzewami. Mimo to wypadki porażenia przez wyładowanie atmosferyczne (często śmiertelne) się zdarzają. W tym artykule spróbuję przyjrzeć się nieco dokładniej tym wyżej wymienionym, uniwersalnym radom dot. schronienia przed burzą. Dodatkowo wyjaśnię, jak obecnie działają systemy detekcji wyładowań atmosferycznych, dzięki którym wiadomo, gdzie aktualnie jest burza. Tego typu informacje zwykle pozwalają zorientować się, na ile w danym momencie i miejscu to zjawisko meteorologiczne faktycznie nam zagraża.
Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, pewien zespół naukowców zrekrutował 100 pacjentów cierpiących na poważne duszności do udziału we wspieranym przez UE badaniu klinicznym.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności