Społeczeństwo

Franciszek Liszt jest jednym z najbardziej znanych kompozytorów XIX wieku i cieszy się niezmienną popularnością w swoim kraju pochodzenia – na Węgrzech. W 1845 roku muzyk podjął próbę skomponowania włoskiej opery, jednak siedem lat później, w 1852 roku zawiesił wszelkie prace nad projektem. Badacze i specjaliści doszli do wniosku, że partytura zapisana w dużej mierze skrótami jest niemożliwa do wykonania ze względu na fragmentaryczność materiału i niemożność jego odczytania.
Czy Twój unijny projekt wywarł zauważalny wpływ na społeczeństwo? Czy przyczynił się do lepszego zrozumienia naszego społeczeństwa, polityki lub środowiska? Jeśli tak, możesz wygrać nagrodę w wysokości 10 000 euro.
Nowa gra fabularna przeznaczona dla międzynarodowego personelu rozmieszczonego w strefach konfliktu zapewnia kluczowe szkolenie w zakresie umiejętności miękkich.
Jaką rolę odgrywało kino po upadku komunizmu? Badacze analizują sposób, w jaki polskie i słowackie kino lat 90. ubiegłego wieku przedstawiało transformację wolnorynkową.
Polityka Prywatności