Społeczeństwo

Pewne centrum cyfrowego dziedzictwa kulturowego udostępnia mieszkańcom i turystom przestrzeń, dzięki której mogą zapoznać się z angażującymi treściami, wymieniać się doświadczeniami oraz skorzystać z cennych źródeł i materiałów szkoleniowych.
W nowym sprawozdaniu dotyczącym polityki autorzy przyjrzeli się stosowanym w ostatnich latach przez kraje Europy praktykom, których celem było powstrzymanie osób ubiegających się o azyl od przekraczania granic Unii Europejskiej oraz ich wpływ na dostęp do azylu.
W ramach wspieranego ze środków Unii Europejskiej projektu powstają programy wsparcia i narzędzia informatyczne, które mają na celu złagodzenie ubóstwa energetycznego w całej Europie.
Od wyzwań dla studentów do wykonywanych w technologii druku 3D miedzianych komponentów akceleratorów cząstek – oto działania, które realizuje unijny projekt I.FAST.
W nowej pracy naukowej nakreślono możliwości, wyzwania i strategie polityczne związane z usługami ekosystemów leśnych Europy.
Entuzjaści i ludzie z pasją, którzy mają wolny czas i chcą zadbać o środowisko, a także zwykli ludzie tacy jak nasi czytelnicy mogą zbierać dane i informacje, które mają szansę zmienić oblicze projektów badawczych. W jaki sposób uczestnictwo w badaniach może prowadzić do upodmiotowienia wolontariuszy? Jakie korzyści płyną z tego procesu dla naukowców? Posłuchaj, aby poznać odpowiedź!
Autorzy nowego badania analizują, w jaki sposób decyzje polityczne na różnych poziomach zarządzania kształtowały reakcję na pandemię w Europie.
W ramach wspieranego przez UE projektu poszukiwane są innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że miejskie systemy żywnościowe będą bardziej zrównoważone.
Nowe badanie przygląda się kwestii ustalania priorytetów w zakresie szczepień w krajach UE podczas pandemii COVID-19.
W opublikowanym niedawno raporcie na temat instrumentów polityki przyjrzano się obecnym praktykom i ich znaczeniu w kontekście przechodzenia na zrównoważony przemysł wydobywczy.
Nowe badanie dowodzi, że hałas komunikacyjny w pobliżu szkół ma negatywny wpływ na rozwój pamięci roboczej i uwagi u uczniów szkół podstawowych.
Starannie przygotowana platforma cyfrowa oferuje badaczom z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych (ang. social science and humanities, SSH) niezrównany dostęp do danych, narzędzi i usług.
Wykonaj magiczną sztuczkę na oczach wrony, a zobaczysz, jak zaskoczona będzie. Wrony zwane są Einsteinami ptasiego świata, ale co ze zwierzętami hodowlanymi czy domowymi – jaki charakter ma ich inteligencja? Czy rosnąca świadomość, że zwierzęta prawdopodobnie doświadczają świata wokół nas w zaskakujący dla nas sposób, zmieni nasze rozumienie ich dobrostanu? Nasi goście podzielą się swoimi spostrzeżeniami.
Nowy film dokumentalny opisuje zagadnienie odpowiedzialnego wydobycia metali potrzebnych do energetycznej transformacji w Europie. Czy jest to możliwe?
Tegoroczną nagrodę Radar Innowacji przyznano jednemu zwycięzcy w kategorii ogólnej, jak również trzem zwycięzcom w kategoriach reprezentujących zrównoważone pod kątem środowiskowym innowacje, przełomowe technologie w zakresie zdrowia, a także ukryte talenty na wczesnych etapach rozwoju.
Naukowcy, których prace są finansowane ze środków UE, wykorzystują poważne gry i grywalizację, by edukować konsumentów na temat efektywności energetycznej.
Pewien unijny projekt, którego nazwa pochodzi od nazwiska twórczyni współczesnego pielęgniarstwa, ma na celu opracowanie innowacyjnego zestawu narzędzi dla służb niosących pierwszą pomoc ofiarom zdarzeń nadzwyczajnych.
Latem 2022 roku w ramach projektu wspieranego ze środków Unii Europejskiej studenci uniwersytetów z całej Europy zostali postawieni przed wyzwaniem poszukiwania nowatorskich zastosowań akceleratorów cząstek oraz sposobów wykorzystania ich możliwości w służbie ochrony środowiska i rozwoju społeczeństwa.
Nowa technologia ma sprawić, że nasze ubrania będą bardziej zrównoważone.
Przemysł włókienniczy i spożywczy należą do sektorów najbardziej dochodowych, ale i szkodliwych dla środowiska. Zastosowanie architektury blockchain do tworzenia skalowalnej, elastycznej platformy umożliwiającej bezpieczne przetwarzanie danych o produktach może pomóc w rozwiązaniu tego problemu.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności