Technologie przemysłowe

Pewne centrum cyfrowego dziedzictwa kulturowego udostępnia mieszkańcom i turystom przestrzeń, dzięki której mogą zapoznać się z angażującymi treściami, wymieniać się doświadczeniami oraz skorzystać z cennych źródeł i materiałów szkoleniowych.
Otwarte zaproszenie ogłoszone w ramach pewnego unijnego projektu daje firmom z sektora MŚP i innym podmiotom działającym na rynku szansę na przygotowanie opracowanych przez siebie technologii i rozwiązań pochodzenia biologicznego do wprowadzenia na rynek.
Od wyzwań dla studentów do wykonywanych w technologii druku 3D miedzianych komponentów akceleratorów cząstek – oto działania, które realizuje unijny projekt I.FAST.
Naukowcy tworzą pneumatyczną sztuczną dłoń przy użyciu komercyjnej drukarki 3D.
W ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu ogłoszono pierwsze z dwóch otwartych konkursów dla przedsiębiorstw zainteresowanych opracowaniem materiałów biopochodnych. Jedną z korzyści dla zwycięzców będzie dostęp do najnowocześniejszych technologii, które pomogą im dbać o innowacyjność i opracowywać nowatorskie produkty.
W niedawno opublikowanym arkuszu informacyjnym przedstawiono proponowane rozwiązania wobec obecnego kryzysu energetycznego.
Błysk aluminium towarzyszy nam na każdym kroku – wykorzystujemy ten materiał do wytwarzania wielu produktów codziennego użytku, od puszek na napoje, aż po samochody. Zapytaliśmy metalurga Caspera van der Eijka, co sprawia, że glin – bowiem taka jest chemiczna nazwa aluminium – jest na wagę złota.
Uczestnicy wspieranej przez UE inicjatywy nawiązali współpracę z innymi podobnymi projektami, aby promować korzyści płynące z różnorodności biologicznej w rolnictwie i opracowywać rozwiązania pozwalające na skuteczniejsze włączenie jej do praktyk rolniczych i środków politycznych.
W opublikowanym niedawno raporcie na temat instrumentów polityki przyjrzano się obecnym praktykom i ich znaczeniu w kontekście przechodzenia na zrównoważony przemysł wydobywczy.
Nowe badanie dowodzi, że hałas komunikacyjny w pobliżu szkół ma negatywny wpływ na rozwój pamięci roboczej i uwagi u uczniów szkół podstawowych.
Zespół finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu wykorzystuje algorytmy uczenia głębokiego połączone z technologiami chmury, przetwarzania brzegowego oraz przetwarzania na dalekiej krawędzi, aby usprawnić sposób śledzenia obiektów w fabrykach i magazynach.
Udane loty demonstracyjne pokazują, jak system wykrywania i unikania (ang. detect and avoid, DAA) na pokładzie bezzałogowego pojazdu powietrznego (ang. uncrewed aerial vehicle, UAV) sprawdza się w rzeczywistych scenariuszach kolizji.
Zbiornik do przechowywania ciekłego wodoru (LH2), opracowany w ramach projektu finansowanego ze środków UE, przeszedł kluczowe testy wibracji i szczelności, co jest ważnym krokiem na drodze do wykonania bezemisyjnego lotu komercyjnego.
Naukowcy prezentują, w jaki sposób lasery sieciowe mogą emitować światło w kontrolowanych kolorach lub kombinacjach kolorów.
Nowe narzędzie pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych i poprawę wydajności pływających morskich farm wiatrowych.
Nowy film dokumentalny opisuje zagadnienie odpowiedzialnego wydobycia metali potrzebnych do energetycznej transformacji w Europie. Czy jest to możliwe?
Tegoroczną nagrodę Radar Innowacji przyznano jednemu zwycięzcy w kategorii ogólnej, jak również trzem zwycięzcom w kategoriach reprezentujących zrównoważone pod kątem środowiskowym innowacje, przełomowe technologie w zakresie zdrowia, a także ukryte talenty na wczesnych etapach rozwoju.
Według najnowszego badania światowa emisja dwutlenku węgla w 2022 roku osiągnęła rekordowy poziom, zagrażając wysiłkom na rzecz utrzymania limitów globalnego ocieplenia poniżej 1,5 °C.
Europejska społeczność robotyków ma teraz swoją własną, specjalną platformę. Dzięki niej użytkownicy mogą przeszukiwać zasoby i współpracować nad projektami, budować własne sieci i wiele więcej.
W ramach finansowanego ze środków UE projektu opracowywane są sposoby zwiększenia bezpieczeństwa i odporności na cyberataki globalnych łańcuchów dostaw. Otwarte zaproszenie skierowane do dostawców rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa i branży przemysłowej pozwala na współpracę przy tworzeniu rozwiązań w tym zakresie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności