Technologie przemysłowe

Co to jest: waży 23 000 ton i może w teorii osiągnąć temperaturę 150 000 000°C? To nowa gwiazda świata energetycznego, reaktor ITER.
Dzięki pewnej unijnej inicjatywie MŚP będą w stanie wykorzystać pełny potencjał technologii druku 3D.
W ramach pewnej unijnej inicjatywy opracowywane są ewoluujące czujniki, które mają umożliwić dostęp do niedostępnych miejsc.
Naukowcy opracowali teksturowaną laserem, odporną na działanie cieczy powierzchnię metalową, która pomaga poprawić wydajność i obniżyć koszty w przemyśle spożywczym.
Komisja Europejska wspiera działania stowarzyszenia World Alliance for Efficient Solutions. Szwajcarska fundacja Solar Impulse wspólnie z World Alliance dąży do celu jakim jest zebranie 1 000 Skutecznych Rozwiązań (ang. Efficient Solutions) dla pięciu celów zrównoważonego rozwoju: czystej wody czystej energii zrównoważonego rozwoju miast odpowiedzialnego zużycia i produkcji oraz przemysłu i infrastruktury. Portfolio 1 000 Skutecznych Rozwiązań ma na celu zachęcenie decydentów do przyjmowania ambitnych celów środowiskowych i innowacyjnych regulacji prawnych oraz podejmowania właściwych decyzji politycznych.
Wyobraźmy sobie humanoidalnego robota, który pomaga pracownikom przemysłu w przenoszeniu ciężkich przedmiotów lub asystuje fizjoterapeucie podczas zabiegu. Tak wszechstronne roboty staną się wkrótce rzeczywistością dzięki pracom zrealizowanym w ramach finansowanego przez UE projektu CogIMon.
W ramach pewnej unijnej inicjatywy przeprowadzono badania różnych lokalizacji w ramach próby zapewnienia przyszłości działaniom związanym z poszukiwaniem złóż zasobów naturalnych.
Istnieje bardziej opłacalny sposób, który pozwoli na ponowne otwarcie zamkniętych i zalanych kopalń znajdujących się na terenie Europy. Naukowcy zaprezentowali nowatorską metodę wykorzystującą nowoczesny, zrobotyzowany podwodny system wydobycia kopalin.
Polityka Prywatności