Energia

Zaskakująca nowa technologia zamienia prądy pływowe o niskim przepływie w opłacalne źródło energii odnawialnej dla małych wysp.
W ramach finansowanego ze środków UE projektu w duńskim ekologicznym parku przemysłowym instalowany jest prototypowy elektrolizer o mocy 6 MW, który przybliży Europę do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla.
W jakim stopniu poszczególne kraje wniosły wkład w zmianę klimatu od roku 1850? Autorzy nowego badania oceniają go na podstawie emisji kluczowych gazów cieplarnianych.
Zespół wspieranego przez Unię Europejską projektu przedstawia dotychczasowe doświadczenia w zakresie skutecznego projektowania symbiozy przemysłowej na wczesnym etapie.
Dzięki dwóm ośrodkom demonstracyjnym w Finlandii i Norwegii zobaczymy, w jaki sposób używane akumulatory pochodzące z pojazdów elektrycznych mogą być wykorzystane w systemach magazynowania energii.
W najnowszym wydaniu broszury CORDIS Projects Info Pack opisujemy realizowane projekty badacze, które pomagają w realizacji założeń planu REPowerEU, które obejmują całkowite uniezależnienie się od importu rosyjskiego gazu do 2030 roku i przyspieszenie transformacji Europy na ekologiczne systemy energetyczne.
Zespół finansowanych przez UE architektów, inżynierów i decydentów pracuje nad tym, by usprawnić i unowocześnić proces wystawiania świadectw energetycznych dla europejskich budynków.
Program nauczania Uniwersytetu Technicznego w Kownie (KTU) oferuje studentom wiedzę specjalistyczną niezbędną do prowadzenia badań nad zaletami stosowania inteligentnych technologii do oceny charakterystyki energetycznej budynków.
Jeden z projektów dofinansowanych przez Unię Europejską pokazuje skuteczność systemowego, obejmującego zasięgiem całe miasto planowania rozwiązań opartych na przyrodzie na potrzeby miejskich systemów oczyszczania, przechowywania i ponownego wykorzystania wody.
W ramach wspieranego przez UE projektu VALID odbywają się warsztaty prezentujące postępy w zakresie testów hybrydowych na potrzeby konwersji energii fal.
Finansowany ze środków UE projekt ma na celu umożliwienie europejskim gospodarstwom domowym i przemysłowym odbiorcom energii radykalną zmianę sposobu jej wykorzystania.
Dziesiątki miast w Europie podejmują bezprecedensowe działania mające na celu osiągnięcie neutralności klimatycznej.
Nie tylko praca zawodowa jest ważna. Brytyjscy i japońscy eksperci dzielą się swoimi opiniami na temat tego, co przyniesie automatyzacja w kwestii nieodpłatnych prac domowych.
Naukowcy wykorzystali impulsy laserowe, aby sprawić, że specjalna cząsteczka węgla będzie przełączać drogę elektronu w przewidywalny sposób.
Dzięki wsparciu Unii Europejskiej Szetlandzka Farma Pływowa właśnie zyskała dwie nowe turbiny podwodne.
Naukowcy opracowali przypominające liść urządzenie, które absorbuje wodę z powietrza i wytwarza wodór w stanie gazowym.
Unijni badacze prowadzą testy prototypowego silnika hybrydowego, który stanowi niezwykle ważny krok w kierunku realizacji ich celu, jakim jest wyznaczenie nowych norm zużycia paliwa i emisji zanieczyszczeń w hybrydowych układach napędowych typu plug-in.
Opracowany przez zespół badaczy i wspierany ze środków UE innowacyjny pomysł na biznes oparty na rolnictwie precyzyjnym zdobył pierwszą nagrodę w programie preakceleracyjnym EIT Jumpstarter w kategorii „Żywność”.
W ramach wspieranego ze środków Unii Europejskiej projektu powstają programy wsparcia i narzędzia informatyczne, które mają na celu złagodzenie ubóstwa energetycznego w całej Europie.
Otwarte zaproszenie ogłoszone w ramach pewnego unijnego projektu daje firmom z sektora MŚP i innym podmiotom działającym na rynku szansę na przygotowanie opracowanych przez siebie technologii i rozwiązań pochodzenia biologicznego do wprowadzenia na rynek.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności