Trendy w nauce

Wnioski płynące z przeprowadzonego niedawno badania wskazują, że sadzenie drzew jest najskuteczniejszym i najtańszym sposobem na walkę z globalnym ociepleniem.
Gra opracowana i zaprezentowana przez partnerów pewnej unijnej inicjatywy wesprze badania oraz nauczanie oddziaływań między atomami, docelowo przyczyniając się do rozwoju technologii komputerów kwantowych.
Wyniki nowego, szeroko zakrojonego badania wskazują, że przebywanie na łonie natury przez około dwie godziny w tygodniu ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
Nowe badanie dowodzi, że włoski geniusz nie był w stanie ukończyć wielu prac z powodu zaburzeń uwagi.
Najnowsze badania pokazują, że przed wprowadzeniem nowoczesnych praktyk hodowlanych konie były dużo bardziej genetycznie zróżnicowane.
W nowej zabawnej książce duet naukowców opisuje codzienne życiowe zmartwienia, podpierając się dowodami naukowymi.
Nowe badania sugerują, że wybuch supernowej, który miał miejsce miliony lat temu, mógł mieć znaczący wpływ na zdobycie przez naszych przodków umiejętności chodzenia w pozycji wyprostowanej.
W ramach unijnej inicjatywy stworzono hybrydowy biosensor, łącząc ze sobą technologię żywą i cyfrową.
Naukowcy odkryli nowy gatunek dinozaura, który wykształcił skrzydła podobne do skrzydeł nietoperza, żeby wspinać się po drzewach.
Wyniki międzynarodowego badania wskazują, że przyczyną największej utraty różnorodności biologicznej w środowisku, spowodowanej przez jedną chorobę, jest grzyb, który atakuje płazy.
Najnowsze badanie ujawnia, że niedźwiedzie malajskie wykorzystują mimikę do porozumiewania się między sobą – tak jak ludzie.
Tematyce grafenu poświęciliśmy w serwisie CORDIS już wiele uwagi co jest dość zrozumiałe. Grafen jest nie tylko najcieńszym ale również najtrwalszym znanym materiałem. Przewiduje się że odegra on bardzo ważną rolę w technologii XXI wieku i z tego powodu UE już zainwestowała miliony euro w badania. W specjalnym felietonie który ukazał się w numerze 70 Magazynu Research*eu poświęciliśmy wiele uwagi projektowi GRAPHENESENS finansowanemu ze środków UE którego celem jest skomercjalizowanie grafenu. Na potrzeby cyklu „Dalsze losy...” ponownie skontaktowaliśmy się z dr Pufinji Obene dyrektorem operacyjnym firmy Precision Varionic International oraz koordynatorem projektu GRAPHENESENS.
Badacze wspierani przez UE opracowali nową technologię umożliwiającą budowę taniego, przenośnego spektrometru ramanowskiego. Stworzy ona przełomowe możliwości w zakresie analizy materiałów i kontroli jakości w różnych sektorach.
Analiza DNA dowodzi, że ponad 4 000 lat temu w Hiszpanii nastąpiła prawie całkowita wymiana męskiej części populacji.
NASA i Europejska Agencja Kosmiczna połączyły siły, aby odpowiedzieć na niezmiernie ważkie pytanie: ile wynosi masa Drogi Mlecznej?
Naukowcy opracowali i zrealizowali rozwiązanie pozwalające na wykonywanie wyjątkowo precyzyjnych pomiarów fal dźwiękowych i ultradźwiękowych.
Mały brązowy australijski gryzoń jest pierwszym ssakiem, który wyginął z powodu zmiany klimatu.
Nowe badanie ujawnia, że ocieplenie oceanów powoduje spadek populacji ryb.
Naukowcy opracowali układ sterowania robotem umożliwiający bezpieczną i elastyczną współpracę człowieka i robota.
NASA zapowiada misję kosmiczną, która być może pozwoli odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące wszechświata.
Następne
Polityka Prywatności