Trendy w nauce

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, pewien zespół naukowców zrekrutował 100 pacjentów cierpiących na poważne duszności do udziału we wspieranym przez UE badaniu klinicznym.
Wykorzystując technologie uczenia głębokiego, naukowcy zmierzyli zmiany w ludzkiej świadomości podczas snu, znieczulenia ogólnego i poważnego urazu mózgu.
Nowe narzędzie typuje, które miejsca pracy mogą przejąć roboty.
Według nowego badania ludziom na całym świecie podoba się tego rodzaju zapach.
Pewne przesłanki wskazują na to, że w przypadku niejednorodnych przestrzennie systemów ziemskich zmiany klimatyczne niekoniecznie prowadzą do realizacji katastrofalnych scenariuszy. Według najnowszych badań przekroczenie punktu bez powrotu może prowadzić do znacznie mniej poważnych konsekwencji niż dotychczas sądzono.
Często oszczędzamy sobie konstruktywnych uwag, ponieważ nie wydaje nam się, że inni mogą faktycznie ich od nas oczekiwać.
Nowy zbiór danych zawierający informacje na temat aktualnego rozmieszczenia 67 europejskich gatunków drzew oraz prognozy oparte na dwóch scenariuszach zmian emisji gazów cieplarnianych może stanowić bezcenne źródło wiedzy dla decydentów odpowiedzialnych za różnorodność biologiczną oraz biogospodarkę.
Nowe badania ujawniają, kto jest najnudniejszą osobą na świecie.
Mózgi muszek owocowych są zdolne do rzeczy, które zwykle przypisujemy wyłącznie ssakom. Według nowego badania te niewielkie insekty posiadają świadomość i pamięć roboczą oraz są zdolne do skupiania uwagi.
Ten finansowany ze środków UE projekt zrzeszający partnerów z pięciu krajów europejskich ma za zadanie przekształcić potencjał doskonałości naukowej i innowacji w dziedzinie neuronauki komórkowej i molekularnej w ważnym ukraińskim instytucie badawczym.
Ciągłe sprawdzanie aktualności i przeglądanie mediów społecznościowych w poszukiwaniu negatywnych wiadomości może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu psychicznym.
Zwiększenie roli ukraińskiego Instytutu Biologii Molekularnej i Genetyki w Europie jest celem finansowanego przez UE projektu partnerskiego, w którym uczestniczą wysokiej klasy instytuty badawcze i innowacyjne z całej Europy.
NASA chce wysłać zgłoszone przez opinię publiczną imiona i nazwiska w podróż dookoła Księżyca.
Dążąc do wykorzystania w przyszłych urządzeniach elektromechanicznych bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów, wspierani przez UE naukowcy znaleźli nowy sposób wywoływania efektu piezoelektrycznego w materiałach, których zwykle nie uważa się za piezoelektryczne.
Naukowcy tworzą największe w historii drzewo genealogiczne człowieka.
Rybie skamieliny ujawniają, kiedy uderzyła asteroida, która doprowadziła do wyginięcia dinozaurów.
Czy istnieje niedroga i ekologiczna alternatywa dla stosowanej obecnie technologii ogniw słonecznych? Całkiem możliwe, że jest nią dużo bardziej wydajne ogniwo opracowane przez badaczy wspieranych przez UE.
Porozmawiajmy o wulkanach! Czy jesteśmy o krok od monitorowania i przewidywania aktywności wulkanów w czasie rzeczywistym? W tym odcinku CORDIScovery rozmawiamy o tym, czego możemy dowiedzieć się od kryształów w magmie, jak odtworzyć przepływ lawy w laboratorium oraz czym dokładnie są bakterie ekstremofilne żyjące w najbardziej ekstremalnych warunkach na Ziemi.
Rozpoczynający się 28 lutego 2022 roku konkurs architektoniczny Switch2save Architectural Design Competition daje studentom i młodym architektom możliwość zaprezentowania lekkich rozwiązań z inteligentnego szkła, dopasowanych do potrzeb energooszczędnych szklanych budynków.
Jak dowiadujemy się z nowego badania, dążenie do szczęścia w najszczęśliwszych krajach świata może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na dobre samopoczucie.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności