Społeczeństwo

Co wspólnego ma COVID-19 i cyberbezpieczeństwo? W serii podcastów eksperci ds. bezpieczeństwa rozmawiają o zależności pomiędzy tymi dwoma sektorami oraz sposobach zapewniania bezpieczeństwa jednostkom lub grupom ludzi w Europie.
Okoliczności, w których obecnie żyjemy sprawiają, że niezliczone rzesze ludzi na całym świecie poszukują odpowiedzi na swoje pytania i, co równie ważne, kontaktu. O obu tych zagadnieniach postanowiły w szczery, odkrywczy i przystępny sposób podyskutować dwie stypendystki finansowanego ze środków UE programu działania „Maria Skłodowska-Curie”, łącząc siły w ramach swoich dyscyplin naukowych.
Wystawa sztuki na świeżym powietrzu prezentuje murale namalowane na odnowionych budynkach z okresu sowieckiego. Historię obrazów opisano po estońsku i angielsku, podkreślając ich znaczenie zarówno dla obywateli, jak i gości.
Dzięki europejskiej inicjatywie radio staje się w pełni interaktywne i spersonalizowane za sprawą integracji jego tradycyjnej wersji z mediami cyfrowymi i społecznościowymi.
Chcesz zaprezentować swój talent i kreatywność, tworząc przy tym nowe pomysły, produkty i innowacyjne usługi usprawniające życie innych ludzi dzięki wykorzystaniu otwartych danych? Zgłoś się do konkursu EU Datathon.
Komisja Europejska nagrodzi finansowane ze środków UE projekty w obszarze badań naukowych i innowacji, które przyniosły korzyści społeczeństwu.
Uczelnie i organizacje badawcze wspólnie opracowały nowe interaktywne narzędzie, które bada, w jaki sposób swobodny przepływ osób wpływa na ekonomię i społeczeństwa krajów Unii Europejskiej.
Współfinansowani ze środków UE naukowcy i ich partnerzy w Kambodży, Laosie oraz Wietnamie badają mechanizmy, zachęty regulacyjne i wyzwania związane z rozwojem opartym na wiedzy.
Komisja Europejska nagrodziła cztery inicjatywy za wykazanie skutecznego wykorzystania wyników ich projektów.
Przyjęcie przez Senat ustawy wyborczej oznacza, że najbliższe wybory prezydenckie na pewno będą odbywać się w dwóch formułach: tradycyjnej, przez wrzucenie karty wyborczej do urny, a także korespondencyjnej.
Zespół naukowców bada zauważalną utratę zaufania do wiedzy eksperckiej i podkreśla wpływ mediów społecznościowych oraz nowych platform komunikacyjnych.
Dzięki inicjatywie finansowanej z funduszy Unii Europejskiej, strategie opierające się na dziedzictwie kulturowym i naturalnym wspierają obszary wiejskie dotknięte klęskami.
Zespół naukowców analizuje wpływ gospodarki dzielenia się na zrównoważony charakter miast i ich rozwój.
Dzięki jednej z inicjatyw finansowanych przez Unię Europejską udało się przyspieszyć tempo opracowywania innowacji w świecie mediów w celu promowania pluralizmu mediów i wolności wypowiedzi.
Unijna inicjatywa pomaga nauczycielom zainteresować uczniów naukami przyrodniczymi, technologią, inżynierią i matematyką (STEM).
W jaki sposób można motywować ludzi, by wydajniej wykorzystywali energię? Sfinansowane przez UE wielokulturowe badanie ma na celu analizę tego, w jaki sposób ludzie wykorzystują technologie w budynkach do kontrolowania ich środowiska wewnętrznego.
Badania pokazują, że MŚP zatrudniające absolwentów mają większe szanse na wprowadzanie innowacji, a tym samym na odniesienie sukcesu.
Badacze zaprosili do współpracy grupę młodych ludzi o odmiennych poglądach, żeby dowiedzieć się, jak postrzegają ideologie islamistów i skrajnej prawicy.
Polityka jest często tak dobra, jak mechanizm jej monitorowania. Jeśli chodzi o wspólną politykę rolną, elektroniczna platforma usług publicznych RECAP łączy otwarte dane z obserwacji Ziemi (openEO) z danymi generowanymi przez użytkowników, zapewniając ręczne lub w pełni automatyczne rozwiązanie hybrydowe dla lepszej zgodności.
Naukowcy przeanalizowali unijne mechanizmy reagowania na kryzysy i konflikty, chcąc uczynić je mniej obojętnymi, a bardziej wydajnymi i zrównoważonymi.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności