Społeczeństwo

W ramach nowego badania przeprowadzonego w Finlandii wykazano, że obniżenie cen alkoholu prowadzi do wzrostu liczby aborcji i wystąpienia komplikacji związanych z ciążą i porodem.
Nie tylko praca zawodowa jest ważna. Brytyjscy i japońscy eksperci dzielą się swoimi opiniami na temat tego, co przyniesie automatyzacja w kwestii nieodpłatnych prac domowych.
Nowe technologie, wykorzystywanie znanych technologii w nowych zastosowaniach, by skuteczniej stawiać czoła istniejącym wyzwaniom, a także lepsze zrozumienie roli wpływów międzykulturowych w procesie przesłuchań naocznych świadków przestępstw – we wszystkich tych obszarach działania realizowane w ramach finansowanych przez Unię Europejską projektów przyczyniają się do zwiększenia dostępności dowodów. Najnowszy odcinek podcastu CORDIScovery śledzi najnowsze doniesienia dotyczące nowych odkryć.
Chcesz za darmo dostać się na tereny badań ekologicznych w całej Europie? W ramach wspieranego przez Unię Europejską projektu jak dotąd ponad 60 naukowców otrzymało 400 000 EUR na badania w tych miejscach.
Jakie jest zadanie interesariuszy na temat unijnych programów w zakresie badań naukowych i innowacji? Aby je poznać, rozpoczęto konsultacje publiczne.
Jak wiele wpisów w serwisie Facebook zweryfikowanych pod kątem rzetelności przekazanych informacji zniknęło? Jak dobrze archiwizowane są odnośniki prowadzące do przykładów dezinformacji? Odpowiedzi na te pytania poszukuje zespół projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Czy zmiana diety może pomóc w leczeniu zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)? Odpowiedzi na to pytanie szukają naukowcy finansowanego ze środków UE projektu, badając działanie dwóch różnych diet.
Studium przypadku dotyczące Szwecji podkreśla potrzebę zbudowania lepszych powiązań pomiędzy ludźmi, zwierzętami i środowiskiem naturalnym w procesie walki z pandemiami.
Nowe badanie słynnego obrazu Rembrandta „Straż nocna” zaowocowało niespodziewanym odkryciem pewnego związku ołowiu. Badacze próbują ustalić, jak się tam znalazł.
Pewne centrum cyfrowego dziedzictwa kulturowego udostępnia mieszkańcom i turystom przestrzeń, dzięki której mogą zapoznać się z angażującymi treściami, wymieniać się doświadczeniami oraz skorzystać z cennych źródeł i materiałów szkoleniowych.
W nowym sprawozdaniu dotyczącym polityki autorzy przyjrzeli się stosowanym w ostatnich latach przez kraje Europy praktykom, których celem było powstrzymanie osób ubiegających się o azyl od przekraczania granic Unii Europejskiej oraz ich wpływ na dostęp do azylu.
W ramach wspieranego ze środków Unii Europejskiej projektu powstają programy wsparcia i narzędzia informatyczne, które mają na celu złagodzenie ubóstwa energetycznego w całej Europie.
Od wyzwań dla studentów do wykonywanych w technologii druku 3D miedzianych komponentów akceleratorów cząstek – oto działania, które realizuje unijny projekt I.FAST.
W nowej pracy naukowej nakreślono możliwości, wyzwania i strategie polityczne związane z usługami ekosystemów leśnych Europy.
Entuzjaści i ludzie z pasją, którzy mają wolny czas i chcą zadbać o środowisko, a także zwykli ludzie tacy jak nasi czytelnicy mogą zbierać dane i informacje, które mają szansę zmienić oblicze projektów badawczych. W jaki sposób uczestnictwo w badaniach może prowadzić do upodmiotowienia wolontariuszy? Jakie korzyści płyną z tego procesu dla naukowców? Posłuchaj, aby poznać odpowiedź!
Autorzy nowego badania analizują, w jaki sposób decyzje polityczne na różnych poziomach zarządzania kształtowały reakcję na pandemię w Europie.
W ramach wspieranego przez UE projektu poszukiwane są innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że miejskie systemy żywnościowe będą bardziej zrównoważone.
Nowe badanie przygląda się kwestii ustalania priorytetów w zakresie szczepień w krajach UE podczas pandemii COVID-19.
W opublikowanym niedawno raporcie na temat instrumentów polityki przyjrzano się obecnym praktykom i ich znaczeniu w kontekście przechodzenia na zrównoważony przemysł wydobywczy.
Nowe badanie dowodzi, że hałas komunikacyjny w pobliżu szkół ma negatywny wpływ na rozwój pamięci roboczej i uwagi u uczniów szkół podstawowych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności