Bezpieczeństwo

To koniec opóźnionych wypłat tantiem i niejasnych zasad ich przekazywania. Technologia blockchain opracowana przez wspierany przez UE start-up pozwala zautomatyzować i przyspieszyć przepływ strumienia przychodów z filmów oraz zwiększyć jego przejrzystość.
Nowe narzędzie o otwartym kodzie źródłowym zapewnia internautom większą kontrolę nad danymi, a jednocześnie pomaga firmom w przejrzystym wykorzystywaniu danych osobowych potrzebnych do realizacji ich celów biznesowych.
Decydenci przygotowujący się do wdrożenia technologii dronów w swoich miastach mają teraz możliwość wizualizowania miejskich przestrzeni powietrznych w trzech wymiarach, a wszystko to dzięki nowemu narzędziu geoinformatycznemu.
Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej pewna firma wykorzystała technologię blockchain do ograniczenia oszustw i cyberataków w czasie transakcji związanych z poborem opłat drogowych.
Wspierani przez Unię Europejską badacze opracowują godną zaufania i bezpieczną platformę, na której Europejczycy będą w stanie bezpiecznie dzielić się danymi osobowymi i przemysłowymi.
Wspieranym przez UE naukowcom udało się wydrukować przestrzennie mikroskopijne czujniki gazu, które naśladują mechanizmy zmiany koloru zaobserwowane u pawi. Czujniki reagują optycznie na śladowe ilości gazu w domach, miejscach pracy i samochodach.
Z przeprowadzonego niedawno badania wynika, że przenoszone przez wiatr aerozole żelaza z pożarów, które dotknęły Australię w latach 2019–2020, mają związek z zakwitem planktonu na olbrzymią skalę, jaki zaobserwowano na Ocenie Południowym. Odkrycie to rodzi nowe pytania dotyczące absorpcji węgla przez oceany.
W tym miesiącu przyglądamy się bliżej projektowi LINKS, który właśnie świętuje swoją pierwszą rocznicę. Wśród najważniejszych osiągnięć jego zespołu można wymienić trzy kompleksowe badania obejmujące trzy podstawowe dziedziny wiedzy, koncentrujące się na społecznym, instytucjonalnym i technicznym wymiarze znaczenia mediów społecznościowych i crowdsourcingu w czasie katastrof. Wnioski i wyniki tych badań, które naukowcy postanowili udostępnić wszystkim zainteresowanym, zostaną wykorzystane w czasie prac terenowych, których rozpoczęcie zostało zaplanowane na listopad 2021 roku.
Badacze pracują nad strategią automatycznego planowania tras i unikania kolizji rojów dronów na europejskim niebie.
Spółki Ericsson i Volvo Cars zademonstrowały pierwsze udane przełączenie połączonych samochodów pomiędzy dwiema sieciami 5G działającymi w różnych krajach.
Niemal co trzecia kobieta na świecie doświadczyła przemocy ze strony partnera lub partnerki. W numerze 88 magazynu „Research*eu” wydanego w grudniu 2019/styczniu 2020 roku zaprezentowaliśmy projekt VRespect.Me – fascynujące rozwiązanie wykorzystujące możliwości oferowane przez rewolucję cyfrową, pozwalające na walkę z przemocą domową w wyjątkowo innowacyjny sposób. Dziś ponownie spotykamy się z Charlie’m Pearmundem, dyrektorem generalnym koordynującej projekt firmy Virtual Bodyworks SL, aby dowiedzieć się więcej o dalszych działaniach zespołu i najnowszych osiągnięciach.
Widzi, mruga, rozgląda się i obserwuje ludzi – kamera internetowa w kształcie ludzkiego oka skłania do dyskusji na temat technologii czujnikowych oraz naszego stosunku do nich.
W Niemczech i Hiszpanii prowadzone są testy inteligentnego systemu rezerwacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych, który umożliwia kierowcom rezerwację stanowiska i gwarantuje, że będzie ono dostępne do ich dyspozycji.
Nowy system wykrywania włamań pomoże chronić pojazdy elektryczne przed cyberatakami podczas jazdy.
Wykorzystując tranzystory w roli kubitów, wspierani przez UE naukowcy zrobili znaczący krok w dążeniu do umożliwienia przemysłowej produkcji procesorów kwantowych.
W ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu powstają wyposażone w szpony roboty inspirowane ptakami, które mogą latać i lądować na obiektach o niewielkiej powierzchni. Opublikowany niedawno film prezentuje niezwykle inspirujące osiągnięcia zespołu.
Korzystający z unijnego dofinansowania badacze sprawdzili, ile ludzie wiedzą na temat dronów, a zwłaszcza ich wykorzystania w sytuacjach awaryjnych. Jak się okazuje, ich wiedza nie jest imponująca.
Zespół finansowanego ze środków UE projektu umożliwia naukowcom-wolontariuszom zbieranie danych o ruchu ulicznym w ich okolicy. Członkowie zespołu mają nadzieję, że pomoże on lokalnym społecznościom podjąć działania, które ostatecznie umożliwią zmianę lokalnej polityki i wprowadzenie efektywnych rozwiązań w ruchu ulicznym.
Korzystający ze wsparcia UE badacze opublikowali dokument roboczy na temat wykorzystania technologii cyfrowej w Europie, koncentrując się na omówieniu wpływu, jaki ta technologia wywiera na ludzi młodych i ich rodziny.
W wydaniu specjalnym poświęconym walce z terroryzmem, które ukazało się w listopadzie 2019 r., spotkaliśmy się z koordynatorem projektu LETS-CROWD, w którego ramach opracowywane są zaawansowane narzędzia do monitorowania i planowania pomagające organom ścigania w poprawie bezpieczeństwa podczas imprez masowych, takich jak koncerty. Teraz ponownie skontaktowaliśmy się z uczestnikami projektu, aby dowiedzieć się, jak przebiega wdrażanie opracowanej przez nich technologii.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności