Bezpieczeństwo

Podczas tegorocznej konferencji Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Badań Biometrycznych wspierany przez UE zespół przedstawił swoje holistyczne rozwiązanie związane z bezpieczeństwem cybernetycznym stworzone dla organizacji opieki zdrowotnej.
Zespół naukowców stworzył stronę internetową bez funkcji śledzenia, aby chronić prywatność odwiedzających ją osób i pomóc naukowcom–wolontariuszom zbadać cyfrowe pliki cookie.
Co wspólnego ma COVID-19 i cyberbezpieczeństwo? W serii podcastów eksperci ds. bezpieczeństwa rozmawiają o zależności pomiędzy tymi dwoma sektorami oraz sposobach zapewniania bezpieczeństwa jednostkom lub grupom ludzi w Europie.
Zespół projektu IN-PREP opracował nowe technologie, które umożliwiają zwiększenie gotowości oraz skuteczności działań z zakresu dowodzenia i kontroli oraz zarządzania incydentami podczas sytuacji nadzwyczajnych, klęsk żywiołowych i kryzysów, co jest szczególnie ważnym osiągnięciem w kontekście pandemii koronawirusa.
Brytyjscy naukowcy finansowani w ramach projektu H-Unique Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych pracują nad prawdziwie pionierskim programem, który ma pomóc w identyfikacji osób molestujących dzieci wyłącznie na podstawie zdjęć ich dłoni. Badanie skupia się na ustaleniu, czy nasze dłonie są całkowicie niepowtarzalne, poprzez analizę zmienności anatomicznej.
Unijna inicjatywa przygotowuje grunt dla bezpiecznego i efektywnego zarządzania ruchem dronów.
Jakimi środkami dysponują obywatele, by kontrolować swoją prywatność w sieci? Jakimi środkami dysponują przedsiębiorcy, by zapewnić zgodność z europejskim prawem ochrony danych? Odpowiedzi na te pytania dostarczył pewien unijny projekt, w ramach którego powstało sześć pomocnych narzędzi.
Niebawem na czterech lądowych przejściach granicznych rozpoczną się testy niezwykle nowoczesnych technologii. Ich celem będzie przyspieszenie odpraw granicznych praworządnych podróżnych oraz identyfikacja potencjalnych przestępców przy pomocy wykrywaczy kłamstw.
W lutym 2018 r. w naszej rubryce specjalnej „Nowe technologie w walce z działalnością przestępczą” przedstawialiśmy projekt VALCRI. Z koordynatorem projektu, prof. Williamem Wongiem, rozmawialiśmy o tym, jak w projekcie VALCRI opracowywano bardzo obiecujący system analizy informacji wywiadowczych na temat działalności przestępczej pracujący w oparciu o analizę wizualną i inżynierię poznawczą. Projekt VALCRI zakończył się w czerwcu 2018 r. Prof. Wong opowiada nam, jakie postępy poczyniono w związku z rozwojem tego systemu.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności