Jakie możliwości zatrudnienia czekają na świeżo upieczonych doktorów? Czy zdobywane w czasie przewodu doktorskiego umiejętności przekładają się na kompetencje wymagane na rynku pracy? Jaka jest wartość rynkowa tytułu naukowego? Odpowiedzi na te pytania poznajemy dzięki badaniu finansowanemu ze środków UE.

Wspierani przez UE badacze prowadzą szeroko zakrojone badania nad kwestią nierówności w miejscu pracy.
Wiodące czasopismo naukowe „Nature” opublikowało coroczną listę 10 osób, które wywarły pozytywny lub negatywny wpływ na naukę.
Wspierani przez UE naukowcy dowiedzieli się, w jaki sposób niektóre białka mogą uszkadzać komórki organizmu.
Trwają naukowe badania mające rozstrzygnąć intelektualny spór.
Istnieje naukowe wytłumaczenie tego, dlaczego święta pachną tak wyjątkowo.
Pierwszy robot humanoidalny prezentuje publicznie swoje poetyckie zdolności.
Naukowcy tworzą roboty, które potrafią samodzielnie się rozmnażać.
Finansowani przez UE naukowcy wykorzystali symulację komputerową do badania właściwości aktywnych układów szklanych i ich zachowania pod wpływem naprężeń.
Zespół wspieranego przez UE projektu przygotował zestawienia informacji na temat rachunkowości (rozliczania) kapitału naturalnego (ang. natural capital accounting, NCA) w 10 europejskich krajach.
Jak wynika z nowego badania, korzystanie z narzędzi mechanicznych i umiejętności językowe są powiązane z tym samym regionem mózgu.
Wspieranym przez UE naukowcom udało się wydrukować przestrzennie mikroskopijne czujniki gazu, które naśladują mechanizmy zmiany koloru zaobserwowane u pawi. Czujniki reagują optycznie na śladowe ilości gazu w domach, miejscach pracy i samochodach.
Naukowcy sprawdzili, co sprawdza się najlepiej: krótkie czy długie terminy, a może całkowity brak ograniczeń czasowych.
Dyrektor generalny Mark Zuckerberg chce przez kolejne 5 lat inwestować w Europie w związku z realizacją swojej wizji świata online.
Czy zwykli obywatele wierzą w prawdziwość publikowanych w internecie twierdzeń na temat mediów społecznościowych i ich wpływu na zdrowie psychiczne nastolatków? By się tego dowiedzieć, zespół wspieranych przez UE badaczy przeprowadził ankietę, z której dowiedział się także, czy ludzie są skłonni weryfikować fakty.
Nasze mózgi posiadają unikatowe „linie papilarne”.
Według badania finansowanego ze środków UE, w przeciwieństwie do tego, co wcześniej sądzono, pierwsi Homo sapiens osiedlili się w głębi Półwyspu Iberyjskiego w jednym z najzimniejszych okresów ostatniej epoki lodowcowej, około 26 000 lat temu.
Jeden z uniwersytetów w Zjednoczonym Królestwie szuka ochotników, którzy mają się zająć poszukiwaniem planet poza Układem Słonecznym.
Dinozaur ostrzega światowych przywódców.
Po raz pierwszy w historii naukowcom udało się wytworzyć stabilny dwuwymiarowy związek krzemu, który pozwoli na zastosowanie tego pierwiastka na nowe sposoby w dziedzinie chemii molekularnej.