Trendy w nauce

Najsłynniejsza lalka na świecie stara się zainteresować dziewczynki karierą w sektorze kosmicznym.
Pierwsza prywatna misja na orbitę okołoziemską, złożona z samych cywili, stanowi nowy kamień milowy w historii załogowych lotów kosmicznych.
Dzięki wysiłkom badaczy dowiedzieliśmy się, jak zmienia się prędkość polimerów DNA podczas przenikania przez nanootwory. Badania te niewątpliwie przyczynią się do projektowania doskonalszych czujników nanoporowych.
Naukowcy poddali badaniom i analizom przeszło 10 000 próbek papryki Capsicum annuum zebranych z banków genów na całym świecie, aby lepiej zrozumieć historię tego popularnego warzywa.
Nowe badanie wykazało, że nauczenie krów korzystania z toalety może zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska spowodowane ich moczem.
Naukowcy wspierani przez UE odkryli, że atmosfera pozasłonecznego gazowego olbrzyma TYC 8998-760-1 b zawiera duże ilości węgla-13.
Ig Noble to coroczne nagrody przyznawane niesztampowym badaniom naukowym w celu propagowania nauk ścisłych, medycyny i technologii.
Najnowsze badania wykazują, że immunoterapia u pacjentów cierpiących na nowotwory, u których występuje ludzki antygen leukocytarny w odmianie I (HLA I) wiążącej się z szerokim zakresem peptydów, daje gorsze wyniki w zakresie przeżycia.
Wyniki zaprezentowane na największym światowym kongresie kardiologów mogą zaskakiwać.
W marsjańskim kraterze Gale naukowcy znaleźli dowody w postaci minerałów ilastych, które wskazują na to, że na czerwonej planecie występowała niegdyś woda w warunkach umożliwiających istnienie życia.
Analiza DNA pochodzącego z próbek gleby pobranych w Denisowej Jaskini w Rosji sugeruje, że denisowianie, neandertalczycy i współcześni ludzie mogli tam mieszkać w tym samym czasie.
Naukowcy przekonują, że trąba słonia może doprowadzić nas do przełomowych osiągnięć w dziedzinie robotyki.
Ogólnodostępna, wspomagana technologią sztucznej inteligencji baza danych zawierająca informacje na temat niemal każdego białka w ludzkim ciele może mieć znaczący wkład w rozwój nauki.
Kanadyjska geolog twierdzi, że odkryła najstarsze skamieniałości zwierząt.
Autorzy przełomowego badania przeprowadzonego na zlecenie ONZ alarmują, że stan naszej planety pogarsza się szybciej, niż dotąd sądzono.
Złość, gniew i wybuchy wściekłości w mediach społecznościowych zdobywają najwięcej polubień.
Naukowcy stworzyli narzędzie, które może pomóc lekarzom przewidzieć z wieloletnim wyprzedzeniem, u kogo w miarę upływu czasu mogą wystąpić choroby przewlekłe.
Po raz pierwszy w historii naukowcy wykorzystali jeden z najpotężniejszych superkomputerów na świecie, aby stworzyć symulację pokazującą, w jaki sposób koszyczek Wenery dostosowuje się do życia w głębinach oceanów. Może to zmienić sposób, w jaki ludzie będą w przyszłości projektowali budowle usytuowane w miejscach pływów wodnych.
Zespół finansowanego ze środków UE projektu bada proces utraty funkcji synaps w mózgu, torując drogę do skuteczniejszych metod leczenia chorób neurodegeneracyjnych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności