Naukowcy przedstawili nowatorskie podejście do leczenia raka, które może doprowadzić do opracowania nowego leku przeciwko ostrej białaczce szpikowej (ang. acute myeloid leukaemia, AML). To nowe podejście skierowane jest na enzymy związane z rozwojem i podtrzymaniem choroby.
Nieinwazyjne urządzenie do obrazowania, które ma poprawić sytuację osób chorych na nieswoiste zapalenie jelit (ang. inflammatory bowel disease, IBD), otrzymało oznakowanie CE.
Za sprawą NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną trafią niesporczaki i małe mątewki.
Naukowcy twierdzą, że zmiana jednego nawyku związanego ze snem może poprawić samopoczucie.
Naukowcy twierdzą, że istnieje limit wieku, którego jako ludzie nie jesteśmy w stanie przekroczyć.
Naukowcy zamierzają przechowywać dane cyfrowe w postaci DNA.
Najnowsze badanie finansowane ze środków UE jest poświęcone wskazaniu czynników genetycznych, które dzielą ze sobą osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ang. attention deficit hyperactivity disorder, ADHD) i destrukcyjnymi zaburzeniami zachowania (ang. disruptive behaviour disorder, DBD).
Grupa francuskich ochotników spędziła niemal sześć tygodni całkowicie odcięta od świata, telefonów i światła słonecznego.
Dzieci wychowywane w dwujęzycznych domach odczuwają kognitywne zalety tej sytuacji jako dorośli.
Według najnowszego raportu, w UE produkuje się obecnie więcej energii ze źródeł odnawialnych niż z paliw kopalnych.
Nie jesteśmy w stanie ustalić określonego punktu w czasie, w którym pojawił się człowiek współczesny.
Eksperci ocenili próbki znanej odmiany francuskiego wina, które spędziły 14 miesięcy, krążąc po orbicie okołoziemskiej.
Lądowanie łazika Perseverance wysłanego na powierzchnię Czerwonej Planety przez amerykańską agencję kosmiczną NASA wymagało, by kilkaset rzeczy poszło zgodnie z planem.
Psy potrafią uczyć się nowych słów – wystarczy, że usłyszą je zaledwie cztery razy.
Serwis CORDIS z dumą prezentuje CORDIScovery: nowy, comiesięczny podcast, który będzie się skupiał na wybranych osiągnięciach naukowców finansowanych ze środków UE oraz na rozwiązaniach istotnych problemów społecznych, z którymi borykamy się na co dzień.
Nowe badanie sugeruje, że neandertalczycy mieli wszelkie możliwości, by mówić i słyszeć jak ludzie.
Naukowcom skupionym wokół finansowanego przez UE projektu QUARTET udało się znacząco poprawić odczyt danych z pamięci cyfrowych dzięki wykorzystaniu splątania kwantowego. Dlaczego to tak ważne? Dokonanie to może zaowocować powstaniem nowych zastosowań cyfrowych urządzeń magazynujących dane i umożliwić budowę pamięci o większej pojemności dla komputerów następnej generacji.
Odkryto kolejną tajemnicę starożytnego komputera.
Nowa technologia sztucznej inteligencji stworzona do debatowania z ludźmi.
Według najnowszego badania niektóre ziemskie mikroorganizmy mogą być w stanie przetrwać przez jakiś czas na powierzchni Marsa.