Trendy w nauce

Source
NASA szacuje, że w Drodze Mlecznej znajdują się setki milionów planet potencjalnie nadających się do życia.
Zespół finansowanych przez UE naukowców zbadał popularny chwast, aby odkryć, dlaczego niektóre rośliny mogą być zakażone kilkoma wirusami jednocześnie. Badacze odkryli, że odpowiedzi należy szukać w różnicach genetycznych między roślinami.
Na początku listopada 2000 roku pierwsi ludzie zaczęli nazywać Międzynarodową Stację Kosmiczną (MSK) swoim domem w kosmosie.
Wspierani przez UE naukowcy wykorzystali fale sejsmiczne zwane falami Rayleigha, by opracować uniwersalne prawo skalowania objaśniające mechanizm dotyku u ssaków. Jaka była ich wizja? Wykorzystanie tej wiedzy w celu zrewolucjonizowania rzeczywistości wirtualnej.
Badania sugerują, że ludzie lepiej zapamiętują lokalizację wysokokalorycznej żywności niż jej zdrowych zamienników.
Komputer monitoruje sygnały z mózgu, aby wygenerować obrazy odpowiadające myślom.
Podczas tegorocznych Europejskich Dni Badań i Innowacji czworo wybitnych naukowców wspieranych w ramach unijnych programów badawczych omówiło wyniki swoich najnowszych badań i ich znaczenie dla skutecznej walki z pandemią koronawirusa.
Nowe metody perfuzji maszynowej przetestowane przez badaczy finansowanych przez UE okazały się przynosić lepsze rezultaty w przypadku przeszczepu wątroby i nerki.
Nowe badanie pokazuje, że zwierzęta odgrywają istotną rolę podczas izolacji wymuszonej pandemią – mogą łagodzić uczucie samotności i wzmacniać morale ludzi.
Znamy już pierwsze wieści dotyczące kongresu Europlanet Science Congress. W tym roku odbędzie się on w przestrzeni wirtualnej, a uczestniczący w nim uczniowie będą mieli okazję posłuchać wystąpień, wziąć udział w warsztatach oraz zadawać pytania on-line.
Brytyjski dom aukcyjny Christie’s zamierza wystawić na sprzedaż jednego z największych znanych tyranozaurów.
Drugi najszybszy superkomputer na świecie pomógł sformułować nową teorię dotyczącą tego, jak koronawirus wpływa na nasze ciała.
Wykorzystując model komputerowy, międzynarodowy zespół badaczy przeanalizował etapy powstawania powolnych pęknięć skorupy ziemskiej zanim wykryty zostanie wstrząs.
Z niedawno przeprowadzonego badania wynika, że to niespotykane wcześniej eksplozje sprawią, że wszechświat przestanie istnieć.
Zespół naukowców wspieranych przez UE opracował nową metodę badania struktury atomowej pierwiastków superciężkich.
Nowe badanie wiąże szczodrość z długim życiem.
Kobiety stojące na czele państw prowadziły znacznie skuteczniejszą walkę z pandemią koronawirusa niż mężczyźni na takich samych stanowiskach.
Zdaniem międzynarodowego zespołu badaczy, decyzje dotyczące sposobów na odbudowanie gospodarki po pandemii koronawirusa wpłyną na kierunek działań związanych z walką z globalnym ociepleniem.
Nowa technologia zmienia słoną wodę w czystą wodę pitną.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności