Oglądanie filmów świątecznych przez cały rok niesie za sobą znaczące korzyści zdrowotne.
Prowadzone od 81 lat na Uniwersytecie Harvarda badanie jest doskonałym źródłem porad na temat szczęśliwego życia.
Wiodące czasopismo naukowe „Nature” opublikowało coroczną listę 10 osób, które wywarły pozytywny lub negatywny wpływ na naukę.
Picie zielonej herbaty może zmniejszyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu.
Według nowych badań dinozaury wyginęły z powodu uderzenia asteroidy, nie zaś aktywności wulkanicznej.
Naukowcom udało się odtworzyć głos mumii pochodzącej sprzed 3 000 lat.
Teleskop słoneczny uchwycił obraz powierzchni Słońca w niespotykanej dotąd rozdzielczości.
Najodleglejszy obiekt, jaki kiedykolwiek odwiedził statek kosmiczny, zdradza tajemnice na temat procesu powstawania planet.
Zespół badaczy z Instytutu Technologii w Massachusetts jako pierwszy wykorzystał uczenie maszynowe do walki z lekoopornymi chorobami.
Naukowcy odkryli największą eksplozję zarejestrowaną we Wszechświecie od czasów Wielkiego Wybuchu.
Jako że noszenie maseczek powoli staje się normą w pokoronawirusowym świecie, eksperci próbują przewidzieć, w jaki sposób ludzie będą sobie radzić z odczytywaniem sygnałów społecznych oraz jak maseczki wpłyną na rozpoznawanie twarzy, a nawet kwestie bezpieczeństwa.
Jak zapobiegać dekoherencji w informatyce kwantowej i tworzyć bardziej zaawansowane zastosowania? Kwestia ta leży u podstaw projektu MQC, w ramach którego badano sposoby na utrzymanie koherencji w układach kwantowych.
Dostawcy energii i technologii, naukowcy oraz partnerzy przemysłu stalowego uruchomili pilotażowy zakład produkcji wodoru z wykorzystaniem energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.
Naukowcom udało się zaobserwować aktywność sejsmiczną za pomocą przewodu światłowodowego łączącego farmę wiatrową na Morzu Północnym z brzegiem.
Naukowcy zdobyli dowody na to, że dziewczynki i chłopcy posiadają takie same zdolności matematyczne.
Naukowcy odkryli, że jedwab znosi niskie temperatury przestrzeni kosmicznej. Wyniki ich badań mogą pomóc w opracowaniu nowych materiałów, które będą wytrzymałe i odporne na niską temperaturę.
Kości małp człekokształtnych sprzed prawie 12 milionów lat wyjawiają, jak człowiek po raz pierwszy stanął na dwóch nogach.
Według wyników przełomowego badania przodkowie współcześnie żyjących ludzi zamieszkiwali dolinę rzeczną na terenie dzisiejszej Botswany.
Nieco ponad 3 minuty – zaledwie tyle czasu potrzebował komputer kwantowy na znalezienie rozwiązania złożonego problemu, któremu najpotężniejszy superkomputer na naszej planecie musiałby poświęcić tysiące lat.
Naukowcy twierdzą, że mamy zdolność do odrastania chrząstki.