Jak zapobiegać dekoherencji w informatyce kwantowej i tworzyć bardziej zaawansowane zastosowania? Kwestia ta leży u podstaw projektu MQC, w ramach którego badano sposoby na utrzymanie koherencji w układach kwantowych.
Dostawcy energii i technologii, naukowcy oraz partnerzy przemysłu stalowego uruchomili pilotażowy zakład produkcji wodoru z wykorzystaniem energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.
Naukowcom udało się zaobserwować aktywność sejsmiczną za pomocą przewodu światłowodowego łączącego farmę wiatrową na Morzu Północnym z brzegiem.
Naukowcy zdobyli dowody na to, że dziewczynki i chłopcy posiadają takie same zdolności matematyczne.
Naukowcy odkryli, że jedwab znosi niskie temperatury przestrzeni kosmicznej. Wyniki ich badań mogą pomóc w opracowaniu nowych materiałów, które będą wytrzymałe i odporne na niską temperaturę.
Kości małp człekokształtnych sprzed prawie 12 milionów lat wyjawiają, jak człowiek po raz pierwszy stanął na dwóch nogach.
Według wyników przełomowego badania przodkowie współcześnie żyjących ludzi zamieszkiwali dolinę rzeczną na terenie dzisiejszej Botswany.
Nieco ponad 3 minuty – zaledwie tyle czasu potrzebował komputer kwantowy na znalezienie rozwiązania złożonego problemu, któremu najpotężniejszy superkomputer na naszej planecie musiałby poświęcić tysiące lat.
Naukowcy twierdzą, że mamy zdolność do odrastania chrząstki.

Autorzy kontrowersyjnego raportu twierdzą, że nie ma faktycznych dowodów na to, iż czerwone mięso jest niezdrowe.

Olbrzymia planeta gazowa zadziwia międzynarodowy zespół badawczy ze względu na fakt, że według istniejących modeli nie powinna w ogóle istnieć.

W ramach unijnej inicjatywy stworzono hybrydowy biosensor, łącząc ze sobą technologię żywą i cyfrową.
Naukowcy sugerują, że mityczny potwór ze szkockiego jeziora może być olbrzymim węgorzem.
Naukowcom udało się przywrócić niektóre funkcje mózgu świń kilka godzin po ich śmierci.
Szczęka odnaleziona w tybetańskiej jaskini rzuca nowe światło na tajemniczych starożytnych ludzi zwanych Denisowianami.
Naukowcy odkryli nowy gatunek dinozaura, który wykształcił skrzydła podobne do skrzydeł nietoperza, żeby wspinać się po drzewach.
Nowe badania sugerują, że wybuch supernowej, który miał miejsce miliony lat temu, mógł mieć znaczący wpływ na zdobycie przez naszych przodków umiejętności chodzenia w pozycji wyprostowanej.
W nowej zabawnej książce duet naukowców opisuje codzienne życiowe zmartwienia, podpierając się dowodami naukowymi.
Najnowsze badania pokazują, że przed wprowadzeniem nowoczesnych praktyk hodowlanych konie były dużo bardziej genetycznie zróżnicowane.
Nowe badanie dowodzi, że włoski geniusz nie był w stanie ukończyć wielu prac z powodu zaburzeń uwagi.