Zespół pewnej finansowanej przez UE inicjatywy pomaga nadawcom i realizatorom z sektora medialnego w efektywnym wykorzystywaniu szybko rozwijającej się technologii dużych zbiorów danych.
Finansowany ze środków UE prototypowy obiekt usług TIK w Szwecji został uhonorowany za wysiłki na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko.
Pewna słoweńska wioska podjęła zdecydowane kroki w kierunku obniżenia kosztów energii i eliminacji przerw w dostawie.
Korzystający z dofinansowania UE zespół obejmujący partnerów przemysłowych i akademickie instytucje badawcze analizuje możliwości opracowania systemu gospodarki o obiegu zamkniętym wspomaganej internetem rzeczy (IoT).
Dzięki europejskiej inicjatywie radio staje się w pełni interaktywne i spersonalizowane za sprawą integracji jego tradycyjnej wersji z mediami cyfrowymi i społecznościowymi.
Chcesz zaprezentować swój talent i kreatywność, tworząc przy tym nowe pomysły, produkty i innowacyjne usługi usprawniające życie innych ludzi dzięki wykorzystaniu otwartych danych? Zgłoś się do konkursu EU Datathon.
W dniu 3 lutego 2020 roku w Atenach rozpoczęła się siódma edycja konferencji Human Brain Project Summit. Podczas tego tygodniowego wydarzenia przedstawione zostały zadziwiające informacje na temat badań nad najbardziej złożonym organem w ludzkim ciele. Na miejscu byli także przedstawiciele serwisu CORDIS.
W czasie siódmej edycji konferencji Human Brain Project Summit & Open Day informatyk teoretyczny, Christos Papadimitriou, przedstawił swoje przemyślenia na temat roli języka w rozumieniu pracy mózgu. Na miejscu byli także przedstawiciele serwisu CORDIS.
W ramach pewnej unijnej inicjatywy zaprojektowano i opracowano platformę obliczeniową opartą na nowej technologii pamięci. Przyczyni się ona do poprawy wydajności systemów obliczeń wielkiej skali (ang. „high-performance computing”, HPC) pod względem liczby operacji wejścia/wyjścia na sekundę.
Przedstawiciele serwisu CORDIS wzięli udział w trzeciej edycji konferencji H2020RTR „Wyniki badań transportu drogowego w projektach Horyzont 2020”, zorganizowanej przez Europejski Komitet Doradczy ds. badań w dziedzinie transportu drogowego (ERTRAC) i Europejską inicjatywę na rzecz pojazdów ekologicznych (EGVI). Była to doskonała okazja, aby zapoznać się z postępami poczynionymi w ramach wielu projektów skoncentrowanych na transporcie drogowym finansowanych w ramach programu H2020 i przyjrzeć się temu, co czeka nas w tej nieustannie rozwijającej się dziedzinie.
W dniach 4–5 grudnia 2019 r. przedstawiciele serwisu CORDIS wzięli udział w tegorocznej edycji konferencji „Wyniki badań transportu drogowego w projektach Horyzont 2020”, która odbyła się w Brukseli. Uczestnicy wydarzenia, które zorganizowane zostało przez Europejską Radę Doradczą ds. badań w dziedzinie transportu drogowego (ERTRAC) i europejską inicjatywę na rzecz ekologicznych samochodów (EGVI), mieli okazję dowiedzieć się, jak wiele prowadzonych jest obecnie projektów finansowanych w ramach inicjatywy „Horyzont 2020”, i to od samych koordynatorów!
Naukowcy są w trakcie przeprowadzania testów mających na celu sprawdzenie, czy zamrożony szczeniak znaleziony na Syberii to pies czy wilk.
Zawody robotów stanowiły okazję do pokazania, w jaki sposób urządzenia mogą świadczyć usługi mieszkańcom inteligentnych miast.
Organizowany co roku od 2003 r. czterodniowy Europejski Tydzień Regionów i Miast, który odbywa się od 7 do 10 października w Brukseli, stał się kluczowym wydarzeniem, jeśli chodzi o rozwój i unijną politykę regionalną. W tym roku portal CORDIS ma zaszczyt być jednym z około 9 000 uczestników, nie tylko jako wystawca, ale także jako uczestnik sesji.
W jaki sposób można motywować ludzi, by wydajniej wykorzystywali energię? Sfinansowane przez UE wielokulturowe badanie ma na celu analizę tego, w jaki sposób ludzie wykorzystują technologie w budynkach do kontrolowania ich środowiska wewnętrznego.
W ramach unijnej inicjatywy prowadzone są prace nad stworzeniem rodzimej technologii mikroprocesorów na potrzeby obliczeń o wysokiej wydajności, sztucznej inteligencji i inżynierii samochodowej.
Dzięki pewnej unijnej inicjatywie muzea zyskują nowe możliwości w zakresie angażowania zwiedzających przy pomocy mediów cyfrowych.
Finansowani ze środków Unii Europejskiej naukowcy opracowali przełomową platformę, która umożliwia zaspokojenie zapotrzebowania przemysłu na układy scalone charakteryzujące się wysoką wydajnością, niewielkim rozmiarem, dużym stopniem złożoności i niskim zużyciem energii.
Europejscy naukowcy pomagają przedsiębiorstwom z przemysłu włókienniczego w Prato, we Włoszech, zwiększyć wartość swoich kolekcji tkanin i przędzy.
Jak interpretować przeogromne ilości danych w epoce Big Data? Jak wykorzystać te dane w kreatywny i innowacyjny sposób? Konferencja EU DataViz 2019 bada wizualizację danych oraz sposób, w jaki może ona wspomóc europejski sektor publiczny.