Gospodarka cyfrowa

Source
Zespół pewnej finansowanej przez UE inicjatywy pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które przyniosłyby korzyści zarówno wynalazcom nowych technologii, jak i społeczeństwu, zwracając jednocześnie uwagę na problemy związane z systemami rozpoznawania twarzy i istotność prywatności w inteligentnych domach.
Wspierani przez UE naukowcy wykorzystali fale sejsmiczne zwane falami Rayleigha, by opracować uniwersalne prawo skalowania objaśniające mechanizm dotyku u ssaków. Jaka była ich wizja? Wykorzystanie tej wiedzy w celu zrewolucjonizowania rzeczywistości wirtualnej.
To koniec ery tradycyjnego monitorowania świń, dodatkowych czujników i indywidualnych oznaczeń. System uczenia głębokiego bazujący na użyciu szybkiej i dokładnej kamery 2D automatycznie rozpoznaje zachowania świń związane z żywieniem się, dzięki czemu możliwe jest wczesne wykrywanie problemów z ich zdrowiem i dobrostanem.
Naukowcy z pewnego finansowanego przez UE projektu opracowali nowatorski sposób na dostarczanie leku do mózgu przy pomocy fal ultradźwiękowych, który gwarantuje większą precyzję i pozwala na podanie mniejszej dawki leku.
Nowe systemy obliczeniowe i przechowywania danych wdrożone w jednym z głównych europejskich centrów superkomputerowych zostały zaprojektowane tak, by sprostać potrzebom neuronaukowców i badaczy z innych dziedzin. Jedną z głównych wynikających z tej modernizacji korzyści jest znaczne zwiększenie wydajności obliczeniowej, co pozwoli na wykonywanie ekstremalnie złożonych działań.
Podczas tegorocznej konferencji Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Badań Biometrycznych wspierany przez UE zespół przedstawił swoje holistyczne rozwiązanie związane z bezpieczeństwem cybernetycznym stworzone dla organizacji opieki zdrowotnej.
Pięć europejskich projektów w dziedzinie badań i innowacji, które przyczyniają się do poprawy życia społecznego, otrzymało po 10 000 euro.
Zapotrzebowanie na rozwiązania w dziedzinie rzeczywistości wirtualnej i mieszanej wśród specjalistów stale rośnie. Aby zagospodarować tę niszę, fińska firma Varjo, osiągająca sukcesy właśnie na polu technologii rzeczywistości poszerzonej, pozyskała dodatkowe środki finansowe zarówno od dotychczasowych, jak i nowych inwestorów.
Pewien finansowany ze środków UE zespół naukowców stworzył plan działania wspierający oparte na danych i współpracy podejmowanie decyzji na poziomie miast.
Zespół naukowców stworzył stronę internetową bez funkcji śledzenia, aby chronić prywatność odwiedzających ją osób i pomóc naukowcom–wolontariuszom zbadać cyfrowe pliki cookie.
Pewien zespół naukowców opracował trójwymiarowy atlas mózgu, który łączy dane dotyczące jego różnych cech.
Partnerzy finansowanego przez UE projektu zaprezentowali nowo skonstruowany, pełnowymiarowy fragment kadłuba statku wykonany z materiałów kompozytowych umożliwiających obniżenie kosztów energii i eksploatacji.
Uczestnicy unijnej inicjatywy ukończyli pierwszą techniczną fazę przygotowywania opartego na protokole IP studia, w którym połączone zostaną rozmaite produkty od różnych dostawców.
W ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu naukowcy opracowują materiały nanokompozytowe i układy nanoelektroniczne, które pozwolą na poprawę osiągów urządzeń pod kątem zużycia energii, temperatury pracy oraz wydajności obliczeniowej.
Finansowani ze środków Unii Europejskiej naukowcy opracowali zintegrowane urządzenie nanoskalowe będące rozwiązaniem optyczno-elektrycznym, dzięki czemu jest ono w stanie wykonywać obliczenia z dużą wydajnością przy jednoczesnym niskim poborze energii.
Zespół pewnej finansowanej przez UE inicjatywy pomaga nadawcom i realizatorom z sektora medialnego w efektywnym wykorzystywaniu szybko rozwijającej się technologii dużych zbiorów danych.
Finansowany ze środków UE prototypowy obiekt usług TIK w Szwecji został uhonorowany za wysiłki na rzecz zmniejszenia swojego wpływu na środowisko.
Pewna słoweńska wioska podjęła zdecydowane kroki w kierunku obniżenia kosztów energii i eliminacji przerw w dostawie.
Korzystający z dofinansowania UE zespół obejmujący partnerów przemysłowych i akademickie instytucje badawcze analizuje możliwości opracowania systemu gospodarki o obiegu zamkniętym wspomaganej internetem rzeczy (IoT).
Dzięki europejskiej inicjatywie radio staje się w pełni interaktywne i spersonalizowane za sprawą integracji jego tradycyjnej wersji z mediami cyfrowymi i społecznościowymi.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności