Gospodarka cyfrowa

Source
Dzięki nowemu narzędziu Voyage Energy Planner wspierany przez UE projekt pomaga armatorom statków żeglugi śródlądowej w planowaniu bezemisyjnych rejsów przy użyciu innowacyjnych, wymiennych akumulatorów kontenerowych.
Decydenci przygotowujący się do wdrożenia technologii dronów w swoich miastach mają teraz możliwość wizualizowania miejskich przestrzeni powietrznych w trzech wymiarach, a wszystko to dzięki nowemu narzędziu geoinformatycznemu.
Za pomocą dwóch innowacyjnych narzędzi finansowany ze środków UE projekt wykorzystuje operę do zdefiniowania nowych form twórczości artystycznej, które promują integrację społeczną i rozwój społeczności.
Zespół finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu OPERANDUM prezentuje rozwiązania oparte na zasobach przyrody, które pozwalają na ograniczanie zagrożeń związanych z klimatem, inspirując ludzi do podejmowania działań.
Rozpoczynający się 28 lutego 2022 roku konkurs architektoniczny Switch2save Architectural Design Competition daje studentom i młodym architektom możliwość zaprezentowania lekkich rozwiązań z inteligentnego szkła, dopasowanych do potrzeb energooszczędnych szklanych budynków.
Finansowany przez Unię Europejską projekt OPTIMAI przyczynia się do radykalnych zmian w europejskim przemyśle przez zastosowanie technologii wspomagających, takich jak sztuczna inteligencja (SI) czy bliźniaki cyfrowe. Rozwiązania zaproponowane przez twórców projektu są testowane w pilotażowych ośrodkach w Grecji, Hiszpanii i Zjednoczonym Królestwie.
Dwa konsorcja opracują pilotażowe rozwiązania w zakresie długotrwałej ochrony danych, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie społeczności naukowych z Europy i reszty świata.
Wspierani przez UE naukowcy badający strukturę molekularną granicy faz między ciałami stałymi a cieczami odkryli niespodziewanie wysoką zdolność do magazynowania energii w miejscach, w których woda styka się z powierzchniami metalowymi.
Jakie możliwości zatrudnienia czekają na świeżo upieczonych doktorów? Czy zdobywane w czasie przewodu doktorskiego umiejętności przekładają się na kompetencje wymagane na rynku pracy? Jaka jest wartość rynkowa tytułu naukowego? Odpowiedzi na te pytania poznajemy dzięki badaniu finansowanemu ze środków UE.
W naszym temacie specjalnym dotyczącym cyberbezpieczeństwa z grudnia 2020 roku przyjrzeliśmy się, w jaki sposób zestaw narzędzi opracowany i przygotowany w ramach projektu BPR4GDPR może pomóc europejskim firmom spełnić skomplikowane wymagania nowych przepisów dotyczących ochrony prywatności danych. Po upływie roku zespół opowiada nam o tym, jak przebiegały prace.
Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej pewna firma wykorzystała technologię blockchain do ograniczenia oszustw i cyberataków w czasie transakcji związanych z poborem opłat drogowych.
W ramach pewnego finansowanego ze środków UE projektu uruchomiono pierwszą otwartoźródłową aplikacja na smartfony, która pomaga naukowcom w monitorowaniu problemu wysychania rzek i strumieni w Europie i Ameryce Południowej.
Wspierani przez UE naukowcy zbadali, jak ludzie przekazują i odczytują złożone sygnały mimiczne.
Wspierani przez UE naukowcy opracowali nowoczesne oprogramowanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do projektowania nanoleków zwalczających komórki rakowe.
Wspierani przez Unię Europejską badacze opracowują godną zaufania i bezpieczną platformę, na której Europejczycy będą w stanie bezpiecznie dzielić się danymi osobowymi i przemysłowymi.
Klasyczna statystyka czy metody oparte na uczeniu maszynowym? W ramach wspieranych przez Unię Europejską projektów naukowcy przeprowadzają pierwsze w historii obiektywne porównanie konwencjonalnych i nowych metod, które służą dekodowaniu dyfuzji anomalnej.
W ramach unijnego projektu opracowywany jest nowy emulator, który ma wspierać MŚP w ich staraniach na rzecz wykorzystania możliwości infrastruktury 5G.
W ramach wspieranej przez UE inicjatywy opracowano oprogramowanie na potrzeby podwodnych urządzeń robotycznych. Umożliwi ono wykorzystywanie robotów w niebezpiecznych pracach prowadzonych na dużej głębokości.
Wspieranym przez UE naukowcom udało się wydrukować przestrzennie mikroskopijne czujniki gazu, które naśladują mechanizmy zmiany koloru zaobserwowane u pawi. Czujniki reagują optycznie na śladowe ilości gazu w domach, miejscach pracy i samochodach.
Nowe badanie pokazuje, że zastosowanie topologii algebraicznej do modeli klimatycznych może pozwolić przewidzieć kolejną gwałtowną zmianę w ziemskim klimacie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności