Technologie kosmiczne

Source
Jeden z naszych najpopularniejszych tematów specjalnych w 2018 r. to aktywna rola Europy w odnowieniu zainteresowania świata eksploracją kosmosu, o której pisaliśmy w numerze 73. W tym miesiącu w cyklu „Dalsze losy” ponownie spotykamy się z dr Ann-Iren Kittang Jost, koordynatorką projektu TIME SCALE, jednego z projektów opisywanych w tamtym artykule, która opowiada nam o postępach swojego zespołu w tworzeniu innowacyjnych systemów podtrzymywania życia, umożliwiających uprawę roślin i glonów w środowisku kosmicznym.
Już wkrótce naukowcy powinni zyskać lepsze możliwości obserwacji najbardziej ekstremalnych zjawisk kosmicznych dzięki ponad 100 teleskopom o wyższej rozdzielczości, niezrównanej dokładności i czułości dziesięciokrotnie przekraczającej możliwości wykorzystywanych obecnie instrumentów.
To prawdopodobnie jedno z najważniejszych naukowych osiągnięć dekady: pierwsze w historii zdjęcie prawdziwej czarnej dziury – powód do radości nie tylko wśród fizyków i astronomów, ale także ludzi na całym świecie, będących świadkami niesamowitego odkrycia mającego przełomowe znaczenie dla pogłębienia naszej wiedzy na temat Wszechświata.
W udanej próbie terenowej inżynierowie przetestowali możliwości trzech samojezdnych łazików na Saharze, w terenie zbliżonym do marsjańskiego.
Poprzednie
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności