Zapraszamy na wspólne zakupy… z najnowszym odcinkiem podcastu CORDIScovery!

Właśnie ukazał się trzeci odcinek naszego podcastu CORDIScovery. Trzech finansowanych ze środków UE badaczy spotkało się z nami, aby pomówić na temat przyszłości zakupów – czynności, która dla większości z nas jest koniecznością, a dla niektórych również przyjemnością. Nasza dyskusja toczy się wokół nurtujących pytań dotyczących tego, czy potężna machina handlu elektronicznego jest naprawdę nie do zatrzymania i co to oznacza dla sklepów stacjonarnych w świecie po pandemii. Podcast jest już dostępny do pobrania za darmo z Twojej ulubionej platformy.

Zasłonięte witryny, zamknięte centra handlowe: główne ulice naszych miast są niemym świadkiem kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Sklepy, które wcześniej działały wyłącznie w lokalach stacjonarnych, musiały pilnie przenieść się do sieci, aby nie stanąć w obliczu całkowitej utraty dochodów i w miarę swoich możliwości wypatrywać powrotu klientów. Cała ta presja powstała w momencie, gdy sektor handlu detalicznego stał już przed potrzebą przemyślenia swojego modelu działania na nowo w obliczu ostrej konkurencji ze strony gigantów internetowych i tendencji klientów do wybierania handlu elektronicznego jeszcze przed pandemią.

W tym odcinku podcastu CORDIScovery nasza prowadząca, Abigail Acton, ma przyjemność porozmawiać o przyszłości handlu detalicznego z trzema ekspertami, których badania są finansowane z programu „Horyzont 2020”: Frankiem Sandeloevem, dyrektorem generalnym firmy CardLab Innovation, który dzieli się cennymi spostrzeżeniami na temat tego, jak zapewnić bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci; Daphne Pijnappel, specjalistką ds. marketingu B2B w firmie BuyBay, która zainteresowana jest wszystkim, co wiąże się z handlem detalicznym i zrównoważonym rozwojem; i wreszcie Mary Ellen Foster, starszą wykładowczynią w dziedzinie interakcji człowiek-robot na Uniwersytecie w Glasgow, która do debaty wnosi swoje doświadczenie w zakresie tego, w jaki sposób roboty mogą zwiększyć atrakcyjność fizycznych zakupów dla klientów.Nowy odcinek jest dostępny do wysłuchania i pobrania na Anchor.fm Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify i innych platformach. Informacje o wszystkich naszych podcastach można też znaleźć w serwisie CORDIS pod adresem cordis.europa.eu/podcast.

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoją opinią na temat naszych podcastów, napisz do nas! Wszelkie komentarze, pytania lub sugestie (oby nie skargi!) prosimy przesyłać na adres editorial@cordis.europa.eu.


data ostatniej modyfikacji: 2021-06-01 23:15:03
Komentarze
Polityka Prywatności