Zespół finansowanego przez UE projektu pracuje nad lekkimi, wydajnymi energetycznie szklanymi panelami izolacyjnymi, które być może pozwolą na zaoszczędzenie aż do 70 % energii poświęcanej na ogrzewanie i schładzanie.
Twórcy finansowanego przez UE projektu wykazali potencjał zastosowań zrównoważonego biokompozytu w lotnictwie, akustyce i sektorze motoryzacyjnym.
Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej naukowcy opracowują model symulacyjny na potrzeby łańcucha dostaw żywności i weryfikują aktualną wiedzę na temat łańcuchów dostaw nowej generacji.
Wspierani przez UE naukowcy wykorzystali fale sejsmiczne zwane falami Rayleigha, by opracować uniwersalne prawo skalowania objaśniające mechanizm dotyku u ssaków. Jaka była ich wizja? Wykorzystanie tej wiedzy w celu zrewolucjonizowania rzeczywistości wirtualnej.
Finansowany ze środków UE zespół badaczy opublikował wstępne wyniki swego pierwszego testu z zakresu produkcji energii elektrycznej ze źródeł geotermalnych, przeprowadzonego w szybie naftowym we Francji.
W ramach finansowanego z unijnych środków projektu prowadzone są obecnie testy nowych kropli do oczu, których działanie terapeutyczne opiera się na zdolności przeprogramowania układu odpornościowego pacjentów z chorobami zapalnymi oczu. Badania te stanowią więc istotny wkład w urzeczywistnienie wizji przyszłości, w której leki steroidowe nie będą już potrzebne.
W ramach sfinansowanej przez UE inicjatywy skutecznie wdrożono technologię wychwytywania dwutlenku węgla w pilotażowej cementowni w Belgii.
W ramach finansowanej z funduszy UE inicjatywy powstało nowe rozwiązanie w zakresie pakowania żywności, które wykorzystuje folię o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych stworzoną w oparciu o nanotechnologię.
Dostawcy energii i technologii, naukowcy oraz partnerzy przemysłu stalowego uruchomili pilotażowy zakład produkcji wodoru z wykorzystaniem energii elektrycznej pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych.
Inicjatywa UE pomoże w poprawie rentowności wielu skromnych, ale wysokiej jakości złóż metali w Europie i poza nią.
Uczeni wspierani przez Unię Europejską szukali sposobu, w jaki można by wykorzystać ocenę cyklu życia (LCA) do zwiększenia zrównoważoności środowiskowej sektora produkcji biochemikaliów.
Naukowcy ocenili wpływ pewnej klasy substancji stosowanych do dostarczania leków na środowisko naturalne.
Naukowcom udało się zaobserwować aktywność sejsmiczną za pomocą przewodu światłowodowego łączącego farmę wiatrową na Morzu Północnym z brzegiem.
Nowa technologia laserowa opracowana w ramach finansowanej ze środków UE inicjatywy pozwoli zrezygnować z farb tradycyjnie stosowanych na kadłubach statków.
W ramach unijnej inicjatywy opracowano zasady oceny ryzyka wytworzonych nanomateriałów stosowanych w przetwarzaniu półprzewodników.
Przemysł ceramiczny i inne energochłonne sektory będą mogły zwiększyć efektywność energetyczną i obniżyć koszty dzięki technologii rur cieplnych opracowanej w ramach pewnej unijnej inicjatywy.
Naukowcy zaprezentowali autonomicznego robota, który potrafi wykrywać i naprawiać uszkodzenia w pionowych powierzchniach metalowych w środowiskach morskich.
Dzięki realizacji projektu prowadzonego przez europejskich badaczy powstały innowacyjne metody motywowania pracowników i większego angażowania ich w swoje zadania, co pozwoli zrewolucjonizować pracę w zakładach przemysłowych. Zmienia się środowisko produkcyjne, powstają też inteligentne fabryki, w których nowe technologie w coraz większym stopniu pozwalają ludziom i maszynom pracować razem.
Naukowcy i eksperci branżowi stworzyli hybrydowy proces produkcji kompozytów stali i włókna węglowego. Opracowana przez nich technologia pomoże w oszczędzaniu zarówno energii, jak i dostępnych zasobów.
Wstępne testy przeprowadzone w belgijskiej cementowni potwierdzają skuteczność innowacyjnej technologii wychwytywania dwutlenku węgla.