Nowe narzędzie pozwoli na obniżenie kosztów operacyjnych i poprawę wydajności pływających morskich farm wiatrowych.
Nowy film dokumentalny opisuje zagadnienie odpowiedzialnego wydobycia metali potrzebnych do energetycznej transformacji w Europie. Czy jest to możliwe?
Tegoroczną nagrodę Radar Innowacji przyznano jednemu zwycięzcy w kategorii ogólnej, jak również trzem zwycięzcom w kategoriach reprezentujących zrównoważone pod kątem środowiskowym innowacje, przełomowe technologie w zakresie zdrowia, a także ukryte talenty na wczesnych etapach rozwoju.
Według najnowszego badania światowa emisja dwutlenku węgla w 2022 roku osiągnęła rekordowy poziom, zagrażając wysiłkom na rzecz utrzymania limitów globalnego ocieplenia poniżej 1,5 °C.
Europejska społeczność robotyków ma teraz swoją własną, specjalną platformę. Dzięki niej użytkownicy mogą przeszukiwać zasoby i współpracować nad projektami, budować własne sieci i wiele więcej.
W ramach finansowanego ze środków UE projektu opracowywane są sposoby zwiększenia bezpieczeństwa i odporności na cyberataki globalnych łańcuchów dostaw. Otwarte zaproszenie skierowane do dostawców rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa i branży przemysłowej pozwala na współpracę przy tworzeniu rozwiązań w tym zakresie.
Nadszedł czas, by myśląc o mobilności miejskiej przestać ograniczać się do samochodów, pociągów i autobusów – jej przyszłość to transport powietrzny. Tak więc gdy znowu utkniesz w korku, spójrz w niebo.
Latem 2022 roku w ramach projektu wspieranego ze środków Unii Europejskiej studenci uniwersytetów z całej Europy zostali postawieni przed wyzwaniem poszukiwania nowatorskich zastosowań akceleratorów cząstek oraz sposobów wykorzystania ich możliwości w służbie ochrony środowiska i rozwoju społeczeństwa.
Nowa technologia ma sprawić, że nasze ubrania będą bardziej zrównoważone.
Pewna grupa naukowców bada nowe połączenia rozwiązań elektrolitowych i materiałów elektrod w celu opracowania akumulatorów sodowo-jonowych.
Podejścia do lądowania na ruchliwych lotniskach mają stać się bardziej energooszczędne i mniej hałaśliwe dzięki zintegrowanemu systemowi, który pomoże pilotom w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących zarządzania konfiguracją samolotu.
Badacze odkryli brakującą siłę wyjaśniającą, w jaki sposób krople wody przemieszczają się po różnych powierzchniach. Okazuje się, że jest to kwestia elektrostatyki.
W ramach wspieranej przez UE inicjatywy przeznaczono miliony euro na sfinansowanie blisko 40 projektów mających na celu opracowanie przełomowych technologii.
Na czym polega fotopolimeryzacja? Naukowcy połączyli dwie metody monitorowania reakcji chemicznych oparte na technologii magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR), aby zbadać ten proces.
Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) ogłosiła listę laureatów konkursu Mining the Future, który organizuje w celu promowania innowacyjnych pomysłów dotyczących ponownego wykorzystania wykopanych materiałów, w szczególności molasy.
Badacze wspierani przez Unię Europejską opracowują czujniki drukowane na drukarce 3D, aby usprawnić konserwację samolotów.
Zgodnie z nowymi celami UE dotyczącymi recyklingu 55 % odpadów do 2025 roku będzie musiało być poddawane recyklingowi, a w przypadku odpadów opakowaniowych – 65 %. Cel ten rośnie następnie co 5 lat. Czy uda nam się go osiągnąć? Przerabianie, naprawa i recykling – każdy z naszych trzech gości prowadzi działania w tym zakresie.
Nowy pilotażowy zakład recyklingu materiałów ziem rzadkich w Zjednoczonym Królestwie ma pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania Europy na magnesy o wysokich osiągach.
W dobie trwającego kryzysu energetycznego inteligentne czujniki opracowane w ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu pomagają europejskim MŚP z branży spożywczej obniżyć koszty energii.
Koniec z zakłóceniami spowodowanymi przez drony. Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej dla pewnego projektu, partnerzy przetestowali system chroniący lotniska przed przedostawaniem się nad ich tereny przypadkowych bezzałogowych pojazdów latających.