Wspierani przez UE naukowcy prezentują możliwość precyzyjnego i częstego monitorowania tempa wzrostu owiec żywionych w systemie wypasowym bez interwencji człowieka.
W jakim stopniu poszczególne kraje wniosły wkład w zmianę klimatu od roku 1850? Autorzy nowego badania oceniają go na podstawie emisji kluczowych gazów cieplarnianych.
Nowy system robotyczny modulujący temperaturę ujawnia nieznane wcześniej zbiorowe zachowanie pszczół miodnych, otwierając przed pszczelarzami nowe możliwości pomagania pszczołom w przetrwaniu w zmieniającym się klimacie.
Zespół wspieranego przez Unię Europejską projektu przedstawia dotychczasowe doświadczenia w zakresie skutecznego projektowania symbiozy przemysłowej na wczesnym etapie.
Naukowcy odkryli nowe informacje wskazujące na rolę, jaką odgrywa kofeina w zdrowiu jelit.
Wszyscy wiemy, że niektóre zarazki rozprzestrzeniają się podczas kasłania i kichania, ale czy zwierzęta żyjące pod wodą też mogą dostać kataru? Zapytaliśmy o to wirusologa weterynaryjnego Hansa Nauwyncka, który wszystko nam dokładnie wyjaśnił.
Jeden z projektów dofinansowanych przez Unię Europejską pokazuje skuteczność systemowego, obejmującego zasięgiem całe miasto planowania rozwiązań opartych na przyrodzie na potrzeby miejskich systemów oczyszczania, przechowywania i ponownego wykorzystania wody.
Zespół badaczy korzystających z unijnego dofinansowania analizuje korzyści wynikające z uprawy roślin strączkowych oraz zbóż na tym samym gruncie. Interesująca kwestia dla rolników
Co się stanie, jeśli przekroczymy temperaturowy próg 1,5 ℃ zawarty w porozumieniu paryskim? Wspierany przez Unię Europejską raport opisuje wyzwania, którym stawiają czoła cztery narażone regiony i miasta na całym świecie, próbując dostosować się do zmiany klimatu.
W ramach wspieranego przez UE projektu opracowano narzędzie do samooceny, które wspomaga decydentów w analizie planowanych działań z zakresu adaptacji do zmian klimatu i przewidywaniu potencjalnych zagrożeń.
O homarach mówi się, że nigdy nie przestają rosnąć. Dlaczego więc stoły restauracji nie uginają się pod ciężarem gigantycznych skorupiaków? Asbjorn Drengstig – biolog, który obecnie pracuje w przedsiębiorstwie zajmującym się akwakulturą – pomoże nam lepiej poznać te zwierzęta.
Naukowcy wspierani przez Unię Europejską rozpoczynają nową turę badań, które pozwolą im dowiedzieć się, jak wybrane odmiany ziemniaka reagują na różne stresory środowiskowe.
W ramach wspieranego przez UE projektu VALID odbywają się warsztaty prezentujące postępy w zakresie testów hybrydowych na potrzeby konwersji energii fal.
Zaproszony przez nas ekspert – Nico Bruns – opowiada o tym, w jaki sposób niektóre rośliny same się oczyszczają i jakie rozwiązania udało nam się dzięki temu opracować. Jednym z nich jest rodzaj przyjaznego dla środowiska brokatu.
Naukowcy dowodzą, że istnieje wyraźny związek między wylesianiem a spadkiem sumy regionalnych opadów w strefach zwrotnikowych.
W ramach Dni Innowacji, które odbyły się w Burkina Faso, interesariusze ze środowiska akademickiego i społeczeństwa obywatelskiego z Europy i Afryki wspólnie przeprowadzili burzę mózgów w celu wymyślenia rozwiązań pod kątem wyzwań związanych z transformacją cyfrową.
Jak dowiadujemy się z badań finansowanych ze środków Unii Europejskiej, substancje słodzące na bazie stewii stanowią źródło jedynie 10 % emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z cukrem.
Niedawno odkryto nieznane wcześniej właściwości hubiaka pospolitego, które otwierają drogę do opracowania biodegradowalnych zamienników tworzyw sztucznych i innych stosowanych obecnie materiałów.
Czy współcześni naukowcy potrafią trafnie przewidzieć trendy dotyczące zmian w zakresie różnorodności biologicznej na świecie? Z najnowszego badania wynika, że nie, ponieważ uniemożliwiają im to stosowane obecnie podejścia.
Czy możliwa jest inwentaryzacja zasobów węgla zawartych we wszystkich drzewach rosnących w danym kraju? Naukowcy wspierani przez Unię Europejską wyruszyli do Rwandy, aby pokazać, że da się to zrobić.