Czy ludzie zmieniają zdanie w oparciu o nowe informacje, czy też po to, by zyskać akceptację otoczenia? Nowe badanie pokazuje w jaki sposób mózg rozróżnia pomiędzy różnymi typami wpływów społecznych podczas zmieniania zdania.
Koniec z zakłóceniami spowodowanymi przez drony. Dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej dla pewnego projektu, partnerzy przetestowali system chroniący lotniska przed przedostawaniem się nad ich tereny przypadkowych bezzałogowych pojazdów latających.
Według nowego badania dzięki wyższym wskaźnikom imigracji i ograniczonej powierzchni gruntów pod zabudowę większość europejskich miast staje się gęściej zaludniona.
Czy pośród bezglutenowych produktów spożywczych istnieje bardziej odżywcza alternatywa dla kukurydzy i ryżu? Odpowiedzią mogą być afrykańskie zboża i rośliny strączkowe.
Badacze zademonstrowali technologie robotyczne, które pomagają w bardziej wydajnym wytwarzaniu produktów o wyższej jakości, przynosząc jednocześnie korzyści dla środowiska i obniżając narażenie rolników na szkodliwe chemikalia.
W jaki sposób zmienność temperatury związana z klimatem wpływa na śmiertelność na świecie? Opracowanie wyników badania opublikowane przez grupę badaczy rzuca nowe światło na to zagadnienie.
Zespół badaczy finansowanych przez Unię Europejską przygląda się śmiertelności w dwóch obszarach wiejskich Zjednoczonego Królestwa w związku z występowaniem ekstremalnych temperatur na przestrzeni 38 lat.
Cząsteczki aerozolu zawieszone w powietrzu wpływają na zachmurzenie znacznie bardziej niż na jasność chmur, co według najnowszych badań wpływa mocniej na efekt chłodzenia.
Temperatury wzrosły lub spadły za bardzo? Według naukowców taki stan rzeczy może zwiększać ryzyko wystąpienia choroby serca lub udaru.
W ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską powstały zostały zakończone pierwsze demonstracje łączności transgranicznej w ośrodku testowym 5G na Łotwie. Celem inicjatywy jest zapewnienie bezproblemowego przełączania sieci podczas przekraczania granic państw.
Wspierani przez UE naukowcy przekształcili edukację w zakresie bezpieczeństwa żywności w zabawę. Ich internetowa gra kulinarna pomaga w szerzeniu świadomości wśród konsumentów dotyczącej bezpiecznego obchodzenia się z żywnością, ucząc ich prawidłowych nawyków.
Niedawno opublikowany artykuł naukowy przedstawia zagadnienie rekonfigurowalnych powierzchni inteligentnych (ang. recongfigurable intelligent surfaces, RIS) – nowatorskiej technologii, która znajdzie zastosowanie w sieciach komunikacji bezprzewodowej obsługujących standard 6G oraz jego nowsze warianty.
Autorzy specjalnego raportu opisali, w jaki sposób innowacyjny napęd akumulatorowy może umożliwić bezemisyjne rejsy statków żeglugi śródlądowej.
Zrównoważone rolnictwo, które przynosi zyski: naukowcy udowodniają, że uprawa roślin zielnych pomiędzy drzewkami mandarynki to świetny pomysł.
Eksperci Radaru Innowacji wyróżnili nowe innowacyjne rozwiązania w dziedzinie mobilności autonomicznej, które powstały w ramach projektu wspieranego przez Unię Europejską. Stanowią one wkład w unijne cele, dzięki którym nasze miasta i miasteczka mają szansę stać się bardziej bezpieczne i zrównoważone.
Jak poprawić monitorowanie bioróżnorodności w Europie? Nowe sprawozdanie zawiera informacje o bieżących metodach monitorowania, związanych z nimi problemach oraz sposobach ich rozwiązywania.
Dzięki wynikom nowego badania poznajemy blaski i cienie robotyki oraz autonomicznych systemów oraz ich wykorzystania do realizacji celów zrównoważonego rozwoju przyjętych przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ).
Zespół wspieranego przez Unię Europejską projektu uruchomił w Norwegii pilotażowy zakład wychwytywania CO2. Dzięki takim rozwiązaniom Unia sprawniej przekształci się w nowoczesną, konkurencyjną i posiadającą wiele zasobów gospodarkę o zerowej emisji gazów cieplarnianych netto do 2050 roku.
Naukowcy korzystający ze wsparcia Unii Europejskiej oferują moduły elektrolizy służące do wytwarzania ekologicznego wodoru z energii odnawialnej oraz wody.
Naukowcy pracują nad stworzeniem łatwiejszej, tańszej i wydajniejszej metody produkcji odnawialnego metanolu, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez branżę transportową.