Trendy w nauce

Jednym z wyzwań, z jakimi boryka się nauka obywatelska, jest nakłonienie ludzi do dostarczania danych charakteryzujących się wysoką jakością. Inna trudność wiąże się z dbaniem o trwałość platform wykorzystywanych do gromadzenia tych danych. Usługi technologiczne tworzone przez użytkowników i dla użytkowników powinny stanowić skuteczną odpowiedź na te dwa główne problemy.
Pierwszy emotikon został użyty na forum dyskusyjnym we wrześniu 1982 roku.
Nowe dane wskazują, że spowolnienie ruchu płyt kontynentalnych stanowiło przyczynę najbardziej spektakularnych zdarzeń wulkanicznych na naszej planecie.
Wyniki nowego badania wskazują, że pora spożywania posiłków może wpływać na nasze zdrowie psychiczne.
Badacze niejednokrotnie próbowali odtworzyć krajobraz wizualny i dźwiękowy Europy z przeszłości, a czy kiedykolwiek interesowano się zapachami? Dzięki nowemu rozwiązaniu opierającemu się na sztucznej inteligencji oraz naukach ścisłych i humanistycznych możemy poznać zapachy Europy z przeszłości.
Zaufanie ludzi do nauki maleje, a naukowcy zamierzają temu zaradzić.
Gdy Europa zmaga się z falą upałów, musimy uświadomić sobie jedną rzecz – znalezienie ochłody na coraz gorętszym świecie będzie stanowiło duże wyzwanie.
Jak sugerują naukowcy, złożenie w banku próbek własnego kału może być kluczem do zdrowego życia w przyszłości.
Uczeni przekonują, że wszystkie składniki kluczowe dla powstania życia trafiły na Ziemię wraz z meteorytami.
Naukowcy sprawdzili, czy rozmowy wideo sprawdzają się gorzej z punktu widzenia generowania kreatywnych pomysłów niż spotkania twarzą w twarz.
Według ustaleń badaczy większość ludzi nie chce być miliarderami.
Według wyników przekrojowego badania nie trzeba ćwiczyć regularnie, by czerpać korzyści z aktywności fizycznej.
Ogólnoświatowe badanie dotyczące tempa ewolucji gatunkowej dowodzi, że przemiany ewolucyjne zachodzą szybciej, niż zakładał Darwin.
Wyniki międzynarodowego badania wyraźnie wskazują, że długie przebywanie w pozycji siedzącej jest powiązane ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnego zgonu.
Po raz pierwszy w historii naukowcy hodują rośliny w próbkach gleby pobranych z Księżyca.
Ocieplanie się klimatu zwiększa ryzyko pojawienia się nowych chorób zakaźnych, jak dowiadujemy się z niedawno przeprowadzonego badania.
Inni ludzie nie postrzegają świata w taki sam sposób, jak my, ponieważ mają inny mózg.
Inżynierowie z Massachusetts Institute of Technology (MIT) odkryli przyczynę, która sprawia, że popularnych ciasteczek nie można rozdzielić na dwie równe części.
Naukowcom udało się przywrócić funkcje komórek i narządów u świń godzinę po śmierci tych zwierząt.
Czy jelita pszczół mają związek z ich życiem społecznym? Czy roślina może odstraszać szkodniki, a jednocześnie przyciągać owady zapylające? Biorąc pod uwagę, że populacjom pszczół zagraża obecnie wiele czynników, to czy do ich ochrony można by wykorzystać sztuczną inteligencję? Unijni eksperci szacują, że wartość, jaką pszczoła miodna i inne podobne zapylacze wnoszą do europejskiego przemysłu rolniczego, wynosi co najmniej 22 miliardy euro rocznie. Chcąc podkreślić, jak bardzo pożyteczne są te owady, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła dzień 20 maja Światowym Dniem Pszczół. Właśnie dlatego ten odcinek CORDIScovery poświęcamy w całości pszczołom!
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy Umieść na swojej stronie!
Polityka Prywatności