Naukowcy sprawdzili, czy rozmowy wideo sprawdzają się gorzej z punktu widzenia generowania kreatywnych pomysłów niż spotkania twarzą w twarz.
Według ustaleń badaczy większość ludzi nie chce być miliarderami.
Według wyników przekrojowego badania nie trzeba ćwiczyć regularnie, by czerpać korzyści z aktywności fizycznej.
Ogólnoświatowe badanie dotyczące tempa ewolucji gatunkowej dowodzi, że przemiany ewolucyjne zachodzą szybciej, niż zakładał Darwin.
Wyniki międzynarodowego badania wyraźnie wskazują, że długie przebywanie w pozycji siedzącej jest powiązane ze zwiększonym ryzykiem przedwczesnego zgonu.
Po raz pierwszy w historii naukowcy hodują rośliny w próbkach gleby pobranych z Księżyca.
Ocieplanie się klimatu zwiększa ryzyko pojawienia się nowych chorób zakaźnych, jak dowiadujemy się z niedawno przeprowadzonego badania.
Inni ludzie nie postrzegają świata w taki sam sposób, jak my, ponieważ mają inny mózg.
Inżynierowie z Massachusetts Institute of Technology (MIT) odkryli przyczynę, która sprawia, że popularnych ciasteczek nie można rozdzielić na dwie równe części.
Naukowcom udało się przywrócić funkcje komórek i narządów u świń godzinę po śmierci tych zwierząt.
Czy jelita pszczół mają związek z ich życiem społecznym? Czy roślina może odstraszać szkodniki, a jednocześnie przyciągać owady zapylające? Biorąc pod uwagę, że populacjom pszczół zagraża obecnie wiele czynników, to czy do ich ochrony można by wykorzystać sztuczną inteligencję? Unijni eksperci szacują, że wartość, jaką pszczoła miodna i inne podobne zapylacze wnoszą do europejskiego przemysłu rolniczego, wynosi co najmniej 22 miliardy euro rocznie. Chcąc podkreślić, jak bardzo pożyteczne są te owady, Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła dzień 20 maja Światowym Dniem Pszczół. Właśnie dlatego ten odcinek CORDIScovery poświęcamy w całości pszczołom!
Poza nielicznymi wyjątkami, większość naszych czytelników spędza blisko jedną trzecią swojego życia, śpiąc i drzemiąc. Niektórzy mogą nawet zadawać sobie pytanie, czy wszystkie zwierzęta są pod tym względem podobne do nas? O odpowiedź poprosiliśmy naszego eksperta – biofizyka Nicka Franksa.
Jak dowodzi nowe badanie, trudne zadania powodują zmiany w funkcjonowaniu mózgu, które z kolei prowadzą do zmęczenia.
Jeśli drzewo mówi do siebie w środku lasu, czy wydaje dźwięk? Naszą ekspertkę od roślin, Ilarię Pertot, zapytaliśmy o ich sekretne rozmowy.
Gdzieś pomiędzy erą dinozaurów a czasem obecnym ewolucja pozbawiła węży powiek. Dysponują one natomiast tak zwanymi okularami, jak wyjaśnia ekspert Bruno Simões.
Cały czas korzystamy z zegarków. Ale co one właściwie odmierzają? Wyjaśnia to nasz ekspert – Kazuya Koyama.
Wyniki najnowszych badań rzucają nowe światło na kwestię odporności zwierząt, a w szczególności długo żyjących ssaków, na skutki postępującej zmiany klimatu.
W ramach eksperymentu przeprowadzonego w mediach społecznościowych udowodniono, że można skłonić miliony użytkowników do rozpoznawania dezinformacji i unikania jej przejawów.
Belgijscy naukowcy ustalili, co umożliwia wirusowi SARS-CoV-2 atakowanie komórek.
Dzieło sztuki stworzone przez algorytm sztucznej inteligencji pozwoliło artyście zdobyć pierwsze miejsce w konkursie zorganizowanym w ramach targów stanowych w Stanach Zjednoczonych.